Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha felvesznek oda, ahova nem...

Ha felvesznek oda, ahova nem akarok menni, akkor?

Figyelt kérdés
Ha az első helyre felvesznek, akkor ugye a többiből elutasítanak. De én oda szeretnék menni, amit 2.-nak jelöltem meg. Remélem nem fognak az elsőhöz felvenni, de ha mégis, lehet fellebbezni a második iskolánál?

2019. ápr. 24. 16:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%

Akkor miért nem így adtad le a felvételi lapot?

Nem, nem lehet utólag variálni.

2019. ápr. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
Nem.
2019. ápr. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

a határidőt nem tudom pontosan, de ha jól tudom, most még lehet változtatni a megjelölt sorrenden

nézd meg felvin

2019. ápr. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
3%
Egyetlen egyszer lehetőség van a sorrend módosítására, illetve helyek törlésére az e-felvételiben júliusig. De új helyet mar nem jelölhetsz.
2019. ápr. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
38%

Gondolt végig: felvesznek A helyre te meg mész a B helyre hogy hát te nem akarsz ott tanulni. Szerinted mi a bánatot tud kezdeni az az iskola ezzel? Maguknak követelnek? Az A iskola se tud mit kezdeni veled, max akkor nem vesznek fel és tanköteles diákként automatikus bekerülsz egy gyűjtő iskolába. Nem tudsz egyik iskolánál se fellebbezni, mivel ez a saját hibád miatt történt.


Amúgy meg ha nem olyan iskola ahova nagyon nehéz bejutni akkor megpróbálhatsz ősszel átiratkozni, de ha az első helyre vettek fel oda kell először beiratkoznod. Tanév elején szoktak keverni, lehet lesz üresedés vagy anno nálunk bővítették is az osztály létszámát, szóval ha mázlid van még az elején át tudsz iratkozni.

2019. ápr. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
53%
Max tanév közben átiratkozol abba az iskolába ahová menni akarsz
2019. ápr. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
21%

megnéztem neked :)

Egyszeri sorrend módosítás határideje 2019. július 10.


szóval még nincs semmi veszve

2019. ápr. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
"illetve helyek törlésére az e-felvételiben júliusig" - Te nem az egyetemi jelentkezésre gondolsz? Mert a kereső szavak alapján szerintem középsuliba megy a kérdező az meg eddig nem e-felvin keresztül ment.
2019. ápr. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
"Egyszeri sorrend módosítás határideje 2019. július 10." - Ez us az egyetemre vonatkozik, a középiskolások sorrendmódosítása márciusban volt.
2019. ápr. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
41%

Üdv!


Nem tudom, hogy milyen feltételekkel és indokokkal, de lehet!

2 konkrét példát is tudok, az egyik esetben a lányt a felvétele után baleset érte, így fizikailag képtelen lett elvégezni a szakot és az adott munkakörben dolgozni. A másik esetben anyagi okok miatt lépett vissza a srác.


Velük vedd fel a kapcsolatot: [link]


[link]

2019. ápr. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!