Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a teendő, ha olyan tantárgy...

Mi a teendő, ha olyan tantárgyból bukok meg évvégén, amiből nem érettségizek? (12. o. )

Figyelt kérdés
Az a helyzet adódott, hogy kedves német tanárom ma közölte, hogy akinek nem kerek 2 felett van az átlaga, az megbukott. Egész életemben vért izzadva küzdöttem a némettel, gyűlölöm, utálom, nem akarok belőle érettségizni (anyanyelvi szinten beszélek szerbül, abból van nyelvvizsgám és angolból), sem nyelvvizsgázni. Az átlagom 1.6. Érettségi előtt állok, jó jegyeim vannak, már a jegyeket is lezárta elvileg, amin még egyébként lehet módosítani, de mi van, ha komolyan gondolta? Mi van, ha most komolyan megbuktat, amikor az ég világon semmit nem akarok kezdeni ezzel a tantárggyal? Nagyon kétségbe vagyok esve😫 Mellőzzétek a “tanulni kellett volna” kommenteket, hiszen erőmön felül rengeteget foglalkoztam vele, egyszerűen csak izgulok dolgozatok előtt és rosszul sikerül, ráadásul minek fektessem minden energiám egy olyan tantárgyba, amivel nem fogok semmit kezdeni?!

2019. ápr. 26. 20:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
[link] itt megtalálod az érettségire bocsáthatóság feltételeit
2019. ápr. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%

Nem fog megbuktatni, annyira nem lehet szemét, meg a kollegái se fogják hagyni. Mire lenne az jó neki, hogy javítóvizsgáztathat?

Amúgy olyankor az történik, hogy szépen leérettségizel úgymond "előrehozottént", augusztusban átmész a javító vizsgán, jelentkezel a rendes érettségire, és novemberben, mikor már teljesítetted a rendes érettségire bocsáthatóság feltételeit, kézhezkapod vizsgázás nélkül az érettségi bizonyítványodat.

(Az első válaszoló ilyenkor büszke magára, veri a mellét, hogy ő milyen okos legényke/leányka, hogy jól megaszonta a kérdezőnek? Maga szerint az itt kérdezők arra várnak, hogy valaki a 3 sorban megadható célirányos válasz helyett elküldje nekik a sokoldalas, 99%-ban az adott kérdéshez nem releváns jogszabályt?)

2019. ápr. 27. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Azt még hozzáfűzöm, hogy azt, hogy a meglévő jelentkezésedet átírják előrehozottra, az igazgatónál írásban kell kérvényezni.
2019. ápr. 27. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
En nem szoktam vitába szállni senkivel de ha megnyitod a linket látod hogy releváns hiszen ha az első két sort elolvasod amit gondolom nem tettél láthatod a 2019 es 2020 dátumokat. A masik pedig ez a legegyértelműbb megközelíthetőbb forrása a jogszabálynak. Ha megkeresi a jelentkezési feltételeket nagy fekete betűvel jelzi és elolvassa az első 10 sort kiderül az amit leírtál. A masik amiért még praktikus ha netalán más kérdése is akad ctr F és megkeresi a szövegben. Én nem rossz szándékkal linkeltem be ezt, mert annó én is sok mindent kerestem meg benne. De azt gondolsz amit akarsz. :)
2019. ápr. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én viszont szoktam vitatkozni, 4-es. 1. A 'releváns' szó nem azonos az 'aktuális' szóval. 2. Ha elolvassa az adott bekezdés első 10 sorát, akkor egy nehézkes, terjengős szaknyelvet kap, ami viszont nem tartalmazza mindazt az információt, amit én 3 sorban megírtam. A kérdésére a válasz a 15. pontban van. 3. Lehet, hogy te a jogszabályban keresel, a gyakorin viszont nem olyanok kérdeznek, akik jogszabályokat szeretnek bújni, hanem olyanok, akik más tapasztalatából, meglévő tudásából származó közérthető, tömör választ akarnak kapni.
2019. ápr. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%
Ugyanúgy mehetsz érettségizni, illetve ha tovább akarsz menni valahová oda is ugyanúgy beiratkozhatsz viszont a pótvizsgát meg kell csinálnod különben sem az érettségit nem kapod meg addig, illetve akkor ha beiratkoztál valahova onnan is automatikusan kiírnak.
2019. máj. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
6-os, érettségi nélkül sehova nem tud beiratkozni, ahol az érettségi feltétel. Illetve esetleg néhány magán okj-s iskola felvesz megelőlegezve, de az se jogszerű.
2019. máj. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem buktam meg végül. Fel mondtam a tanárnak 4 szöveget, be sem írta a jegyeket, megadta a kettest. Szerencsére...
2019. máj. 18. 19:03
 9/12 anonim ***** válasza:
69%
Akkor megúsztad -
2019. jún. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%
Grat
2019. jún. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!