Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha átsorolnak fizetősre így...

Ha átsorolnak fizetősre így lenne esélyem fellebbezni?

Figyelt kérdés

Nagy kakában vagyok: elszúrtam ezt az évemet, egy barom voltam, ezt tudom is,kérlek ne szidjatok emiatt.

Eddig akkor soroltak csak át, aha valakinek nem volt meg a hármas átlaga VAGY 36 kredite a két félévre. Én meg úgy voltam vele,hogy a 36 kredit simán meglesz,nem aggódtam, de azért megint átolvastam az átsorolást, maradtak a feltételek. Igen ám, DE! február hetedikén ezt az üzenetet kaptam neptunban:

"Fontos változás, hogy egy törvény az utóbbi feltételt visszamenőleg módosította: korábban a két feltétel egyikét elég volt teljesítenie, ezután már mindkettőnek eleget kell tennie! (tehát egyszerre kell az átlag+a kreditszám).Könnyítés az ezt megelőző tájékoztatásokhoz képest, hogy az SZTE szenátusa módosította a tanulmányi és vizsgaszabályzatot úgy, hogy a vizsgált két félévre jóváírt kreditek beszámítanak a teljesítendő 30, ill. 36 kreditbe (a tanulmányi átlagba azonban továbbra sem)."

Viszont a neptunba feltöltött dokumentumon még mindig VAGY, nem pedig ÉS szerepel a feltételeknél.

Ez szabályos így? Hogy az első félév vizsgaidőszakának letelte után, már a 2. félév tárgyfelvétele közben módosítanak ilyen nagyot? Nem ilyen "felvezető rendszerben" kellett volna ezt bevezetni jövő szeptembertől? Ha véletlenül nem lenne meg a hármas átlag (a kredit szám nem gond) akkor ha fellebbezek lehetne esélyem?


2019. ápr. 30. 00:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmi esélyed így mert ők nem tettek volna át fizetősre ha meglett volna kredited. Nem csak a két félévnek kell 36 kerditnek lennie hanem egy félévben is elkell érned x kreditet. Én is így szívtam meg. Féléves gyakorlatot elbuktam egy műtét miatt, hiába vittem be a papírjaimat stb újra kellett töltenem. Mivel nem volt kreditem csak 5 a szakdoga készítés átraktak fizetősbe. Az utolsó félévre mikor óráim sem voltak.
2019. ápr. 30. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mivel időben jelezték a változást. Második félév mèg nem kezdődött akkor, lett volna (sőt még van is) lehetőséged a megfelelő àtlagot teljesíteni.
2019. ápr. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A vagy pont azt jelenti, ami miatt szóltak.

Vagy nem éred el a kreditet, vagy nem lesz meg az átlagod, mindkét esetben átraknak fizetősre.

Ha és lenne, az lenne megengedőbb: ha nem éred el a kreditet és (ezzel együtt) az átlagot sem, akkor raknak át fizetősre.

Illetve ezt nem most módosították, hanem tavaly vagy tavalyelőtt talán, és minden egyetemen így van.

2019. ápr. 30. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

*Minden egyetemen így van, ahol van államilag finanszírozott forma.

Egy magánegyetemen, ahova csak önköltséggel lehet járni, nyilván nincs ilyet átlag.

(#3. voltam továbbra is)

2019. ápr. 30. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Fellebbezhetsz, de el fogják utasítani.
2019. ápr. 30. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!