Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan teljesítsem a kötelező...

Hogyan teljesítsem a kötelező szakmai gyakorlatot, ha nem vesznek fel sehova?

Figyelt kérdés
A diplomaszerzés feltétele a szakmai gyakorlat, úgy mint a záróvizsga vagy szakdolgozat. Vannak az egyetem által meghirdetett helyek (kb 10 munkahely, ami felvesz max 2 embert, a többszáz fős évfolyamon, köszi) vagy lehet egyénileg is menni ahova akarsz. Sok interjún voltam már egyéni helyeken, mert szeretném most nyáron teljesíteni, de sehova nem vesznek fel, bárhova jelentkezek. Mindenhol csak a majd értesítjük aztán soha nem jön válasz. Mi lesz, ha emiatt nem fogok tudni lediplomázni?
2019. ápr. 30. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Az interjúkat hogy érzed, mi az, amin szerinted elbuksz? Mi nem tetszhet nekik? Ezt próbáld kitalálni és akkor ezen tudsz változtatni.
2019. ápr. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mikor kijövök, nem érzem egyiknél sem, hogy olyan rosszul sikerült volna.
2019. ápr. 30. 20:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Keresd meg a szakmai gyakorlatért felelőst a tanszéken ezügyben!
2019. ápr. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Milyen szakról van szó?

Én a helyedben iskolaszövetkezeten keresztül keresnék valamit, ott rendes fizetést is kapsz. Az iskolaszövetkezet pedig tud szakmai gyakorlatot igazolni.

2019. ápr. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jogász szak. Sajnos iskolaszövetkezeteknél nagyon ritka a jogi diákmunka.
2019. ápr. 30. 20:38
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is jogra járok. Én még nem próbálkoztam, de rengeteg ügyvédi iroda van, ahol felvesznek 6 hétre, valamelyik csak összejön. Meg szerintem nem csak egy helyen jöhet ki a 6 hét, de ennek van talán valami minimuma. Közigazgatásban is megpróbálhatsz, sok helyről hallottam, hogy bevesznek embereket ennyi időre. 6 hetet valahol csak ki lehet bírni ingyen is :D De ha nem megy vázold fel ezt a problémát a karodon ezzel foglalkozó oktatónak, szerintem még senkit nem hagytak emiatt nem lediplomázni.
2019. ápr. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!