Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a biztosíték, hogy az...

Mi a biztosíték, hogy az érettségi javításakor a tanár nem csal a diák javára egyéb okokból?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy a tanár a diák rokona, vagy netán anyagi juttatást kap egy politikustól, esetleg halálosan megfenyegetik, ezért az adott diák érettségijét úgy javítja ki, hogy a hibás válaszokat is elfogadja és maximum pontot ad rá. Ezt ki ellenőrzi, hogy nem így van? 2 tanár javítja, vagy egy másik átnézi? És ha mindkét tanár esetén fennáll ugyanaz a körülmény? A jegyző mit csinál, mennyire ellenőrzi az ilyesmit? Valahogy az az érzésem, hogy az érettségi javítása is annyira megbízható, mint amikor aláírjuk a szerződési feltételeket, hogy "elolvastam", miközben egy betűt se. Mi a garancia, hogy tisztességesen értékelik a diákokat?

2019. máj. 6. 11:12
1 2
 11/16 anonim válasza:
100%

"Fogta magát a töri tanár bement a vizsgára és elkezdte mondani a megoldásokat. "



"örülök" hogy nem csak nálunk volt (van????) olyna hogy a tanár diktálja be a helyes válaszokat a diáknak az érettségin....

de abban szerintem überelhetetlenek vagyunk hogy a diák kézbe kapja az írásbeli hogy hazavihesse majd másnap visszahozza otthon kitöltve.....

2019. máj. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Semmi, esszénél legalábbis lehet szubjektív. Sok gimi a jó hírnevét akarja megőrizni, ezért szépen osztogatják a pontokat az esszékre, hogy minél több csemetéjük kiköthessen a megcélzott egyetemen...


De ahol a,b,c van vagy saját magadtól kell kitölteni, ne ott kötelező a javító alapján haladni.

2019. máj. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:

"+ ne ott kötelező a javító alapján haladni."


És ha a diák üresen adja be a tanár meg kitölti majd helyette akkor mit ér ezt szajkózni hogy "javító alapjén kell haladni"???


Annak alapján kell csak épp a tanár írja be a helyes választ... aztán utána lehet javítókulcsozni úgyse lesz benne hiba...

ugyebár.

2019. máj. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nincs biztosíték
2019. jún. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
67%
Semmi garancia, talán akkor valósulna meg az objektivitás, ha már nagy örömömre végre a robotok osztályoznának. Amúgy én pont ezért nem emelteztem, mivel tudtam, hogy alattomosak. A nyelvvizsgánál éppen ez a nagy előny, hogy nem ismernek. Kár, hogy az érettségit nem hasonló módon oldják meg. Mondjuk az adott egyetemen megírni. Na, de a lényeg, hogy bejuthatnak, de kihullanak, ha nem odavalók. Ezért is kéne mérlegelni a tanárnak, hogy ne adja meg a butábbnak, mivel kitol vele. Viszont vannak, akik nem túl eszesek, de becsülettel bejárnak az iskolába. Ők megérdemlik, hisz úgy is nem szellemi munkát fognak végezni. Az egyetemen sokkalta igazságosabb a rendszer. Főleg, hogy a legtöbbnél az imádnivaló számítógép értékel. Adta az ég. :D
2019. júl. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Vannak bizonyos esti érettségis “ szervezetek” vagy nem tudom hogyan fogalmazzam meg, ugyanis még ezt sem tanultam meg náluk. :D Tanár azt mondta, akinek a neve ott van a jelenlétin az ötös. Ez majdnem az összes tantárgynál így volt. Érettségin meg segítettek. Sőt megmondták, ne akár milyen tollat vigyünk, hogy bele tudjanak írni. Szóval higgyétek el ma már minden hülye érettségit kap.
2021. szept. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!