Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A tanárnak milyen átlagtól...

A tanárnak milyen átlagtól kell 5-öst adnia év végén?

Figyelt kérdés

2019. máj. 10. 19:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Tanártól függ. Nincs ilyen általános szabály. Van, aki 4,5-re már megadja, van, aki csak 4,8-tól.
2019. máj. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A tanár dönti el, adhat 4,3-ra is 5-öst, de mondhatja azt is, hogy pl csak 4,7-től, vagy hogy a második félévet duplán nézi, stb.

Ettől függetlenül, ha az átlagtól nagyon eltér, úgy összességében, vagy csak egyvalakinél, akkor osztályzó értekezleten kérdőre vonhatják, bár ez nem szokott változtatni a jegyen.

Egyszóval a tanárnak az év végi érdemjegynél gyakorlatilag szabad keze van, nem kötik az év közben adott jegyek, legfeljebb az várható el, hogy következetes legyen, és mindenkinél ugyan azt a szabályt alkalmazza.

2019. máj. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

4,6-tól. Mi az, hogy ő dönti el? Ám legyen, de ha 4,8-ra adja meg az 5-öst, akkor a négyest meg 3,8-ra adja meg.

Én 3 éve végeztem, de nálunk minden tanár 4,6-ra egyértelmű 5-öst adott.

2019. máj. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

#3

persze, minden normális tanár a 4,6+ra megadja az 5öst

de azt értsd meg, hogy nem kötelező. évvégi jegyeknél szinte teljesen szabad kezet kap, azt hiszem csak a 2esnek van minimum értéke (1,8 vagy 2, nem emlékszem pontosan)

ha meg nem tetszik amit adnak, lehet osztályozót rakni független bizottságnál

2019. máj. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. máj. 10. 21:42
 6/15 anonim ***** válasza:
A normális tanár 4,5-től már megadja az ötöst a tendenciára hivatkozva.
2019. máj. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A jegyek alapján kapok egy értékelést az éves teljesítményedről, de szinte teljesen szabad kezet kapok. Megkérdőjelezhetik, de ha az átlagtól eltérő jegyet akarok adni, azt általában meg kell és tudom indokolni.


Pl. Ha év közben a TZ-k mind kiváló értékelést kaptak, a röpdogák meg rosszabbat, és a végén 4,6-ra jön ki a vége simán adhatok 4-est arra hivatkozva, hogy a szorgalmad nem terjed ki csak a TZ-re, azon felül elhanyagolod stb. De természetesen utána neked is elmagyaráznám miért kaptad azt amit kaptál.


Angol tanár

2019. máj. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

#7

Mondjuk ezt sosem értettem, hogy a szorgalom miért befolyásolja ilyen szinten a jegyet...

Ha a tz anyagából a tz előtti röpdogára lustaságból nem készülök fel, de a tzre megtanulom, akkor összességében tudom az anyagot. És végülis ez a lényeg, nem?

2019. máj. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Azért, mert a motivált, normális munkaerő nem megy el tanárnak manapság.
2019. máj. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Oktatási célokon kívül, tanárként nevelési célok is vannak. Most állítottad magad: "lusta voltál"

Ennek fejében úgy érzed, hogy minden feltétel nélkül megérdemelnéd a KIVÁLÓ osztályzatot?

Ennek ellenére én sem szoktam a jegyeket lehúzni.


A tanáros megnyilvánulásra felettem pedig inkább nem reagálnék, látom hordoz magával néhány sérelmet az iskolából, amit nem tud kiheverni, és kissebbségi komplexusa van a tanárok láttán. Nagyon sajnálom.


Angol tanár

2019. máj. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!