Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Etikátlan egy tanárnak fizetős...

Etikátlan egy tanárnak fizetős magánóra keretében oktatni azt a diákot akit amúgy is tanít? Középiskola

Figyelt kérdés

Etikátlan ez? Egy középiskolai tanár a végzős 12-es évfolyam több diákját laza 4000 Ft/óradíjért készíti fel a matek érettségire. A szépséghiba hogy ez a tanár oktatja az adott osztályt egyébként is.


Ráadásul ugye feketén zsebbe megy az egész számla semmi.

De nem is ez a része érdekes.


Javítsatok ki ha tévedek, én is tanár voltam de vagy 10 éve már otthagytam a pályát és váltottam de manapság hogy van ez? Az „én időmben“ a legdurvább etikai vétség volt annak a diáknak fizetős órát adni akit amúgy is tanítok. Mert ha ingyen pro bono korrepetál az más dolog.


Manapság hogy van ez?


És akkor még a fekete adózatlan jövedelemről nem is beszéltünk, de ez már adócsalás és a navra tartozik, nem ez a része érdekel, hanem az oktatás-etikai oldala!


2019. márc. 7. 14:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
6%
Nem etikátlan magánórát tartani a diákjainak, ha az iskolai óra nekik nem elég. Az ár se, annyit kér amennyit akar, max nem fizetik ki. De az hogy nem ad számlát mar baj, nyomd fel a NAVnál.
2019. márc. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Hát az én időmben ez bizony etikátlan volt volt is belőle balhé amikor egy kollegám tartott órát. és az volt a baj hogy olyan diáknak tart akit amúgy is tanít.


Konkrétan az volt a baj. mert tartott az órát másnak is de azokat nem tanította.

2019. márc. 7. 14:14
 3/19 anonim ***** válasza:
12%
Nálunk is így csináta. Engem azért zavart, mert ha kérdeztem volna közölte, hogy magánórán megtehetem, és nem segített. Magánórára pénzünk meg nem igazán volt. Amúgy azért kapjá a fizetésüket, hogy tanítsanak, ha ez nem megy órá ne várják el a plusz pénzt.
2019. márc. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Na ez az felmerül a kérdés hogy érettségire felkészítés???? és akkor tessék mondani a sima órákon mi történik? Ott nem az érettségire készülnek? Akkor mit művelnek pasziánszoznak?


És az a diák aki nem fizet extra lóvét már nem is lesz rendesen felkészítve csak az aki tejel?

2019. márc. 7. 14:18
 5/19 anonim ***** válasza:
70%

Csak sajnálni tudom azt az embert, aki annak ellenére vesz tőle magánórát horribilis összegért, hogy az órán nem tanít rendesen... Van egy "demo" verzió, ami ingyenes, és van egy VIP verzió, ami fizetős? Akárhogy is, ilyen helyzetben mindenképp más magántanár után néznék...

Etikátlannak nem etikátlan ez a része, mert miért is ne adhatna magánórát pénzért? Elvégre ha rendesen leadja az anyagot, és ezen felül is még segítségre van szüksége a diáknak, akkor adjon magánórát, de nem várható el senkitől, hogy ingyen tartsa; nem kevés idő az, amit rá kell szánnia, és a saját szabadidejéből.

A történet etikátlan része az, hogy a munkáját nem látja el megfelelően, és abból akar plusz pénzt látni, amit egyébként el kellene, hogy lásson a munkakörén belül.

2019. márc. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

"an egy "demo" verzió, ami ingyenes, és van egy VIP verzió, ami fizetős? "


Nagyjából. Aki rendesen fel akar készülni az érettségire az kénytelen magánórát venni (tőle vagy mástól) mert amit ettől az ürgétől sima órán kap az a ketteshez se elég.


És ezért még fizetést is kap!

2019. márc. 7. 14:34
 7/19 anonim válasza:
52%
Nálunk a suliban abszolút nem volt ez jellemző. Mindenki más tanarhoz járt, mint aki tanította. Úgy hallottam, hogy nem szabad fizetni annak aki hivatalosan tanít.
2019. márc. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
70%
Ez nagyon durva egyebként. Nálunk halisten nem volt ilyen. A mi matek tanárunk érettségi előt fél évvel vezette be, hogy mindenkinek minden egyes héten egy teljes feladatsort kellett megoldania ami úgy volt összeállítva, mint egy érettségi. És ezt ő mind kijavította egy hétvége alatt pedig 34en voltunk. Az első ilyet 58%-ra írtam, az utolsót 96ra. Végül az érettségim 92% lett pedig semmit nem készültem ezen kívül.
2019. márc. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
70%

Tanárként nyilatkozom. Etikátlan az ha egy tanár a diák pénzéért magánúton korrepetálja a saját diákját. Ezt az iskola vezetőségének nem szabadna hagynia. Ebből az jön le, hogy aki nem vesz magánórákat az nem kap ötöst.


Természetesen nem a 3-4 ezer forintos óradíjat sokallom.

2019. márc. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
24%

Mennyi rosszindulat!

Ez már általános iskolákban is bevett szokás, hogy a középiskolai felvételire a legjobbakat felkérik.

Gimiben pedig, egy emelt érettségire, elit szakra nem elég az tanóra.

Kérdező irigy vagy, mert téged nem kérnek fel? Vagy mi van?

Aki meg a navval fenyegetőzik...

Szánalmasak vagytok!

Egy szülő.

2019. márc. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!