Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » GYTK-ról elfogadnak tárgyakat...

GYTK-ról elfogadnak tárgyakat ÁOK-ra?

Figyelt kérdés

Idén orvosira jelentkeztem, de nem fognak felvenni. Gyógyszerészetiről - ha rendesen újrafelvételizek orvosira -, van esély, hogy elfogadják a közös tárgyakat? Úgy olvastam, van néhány, ami közös alapozó tárgy.

Illetve, ha elfogadják, csak az egyetemen belül vagy más egyetemen is?



2019. máj. 20. 08:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a sote-ról tudok nyilatkozni. Nálunk aki áok-ról jött át (mert ilyen is van nem kevés :D), ők a biofizikát tudták elfogadtatni, tesit... Itt nagyjából ki is merül a dolog. A biofizika az egyik fő tárgy, ami ugyanaz a két karon (bár gytk-n nálunk jobban szivatnak bifizből). A sejtbiosz nagyon hasonló, de az áok kicsit másképp veszi, így azt nem tudták elfogadtatni. Infót sem. Sőt az a vicc, hogy mivel nem voltak leszigorlatozva anatómiából akik átjöttek, hiába csinálták meg az első éves anatómiát az orvosin, nem fogadták el a gytk-n pedig nálunk csak 1 félév az anat.:D

Más egyetemmel kapcsolatban nem tudok segíteni, szerintem hívd fel a tanulmányi osztályt.

2019. máj. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Meg egy kis személyes vélemény: Ha mindenképp át akarsz menni áok-ra, akkor ne kezdd el a gytk-t. Sok a felesleg, amit ott majd nem tudsz hasznosítani, cserébe már az első év gyönyörűen tönkre tudja tenni annak az idegrendszerét, akit kicsit is érdekel a tanulmánya. Sokkal kevesebb időd lesz készülni az újra érettségizésre (már ha akarsz), mert pont akkor van kemény zh időszak, mikor az írásbeli érettségik.

Sok gytk-s ismerősöm jött ide úgy, hogy majd átjelentkezik, de úgy elvette az idejüket az egyetem, hogy nem tudtak rendesen felkészülni az érettségire újra, szóval inkább azt mondják már, hogy bárcsak kihagytak volna egy évet.

De persze nem ismerlek, ez csak egy másik nézőpont. :)

2019. máj. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudok a kérdésedre válaszolni, de én azt ajánlom, hogy ne kezdj el mást, ha mindenképp orvos akarsz lenni. Az államilag támogatott féléveid is fogynak, és ki tudja csúszol-e egy évet vagy sem.

Engem sem vettek fel elsőre, angolt tanultam, külföldön voltam, készültem a biosz és kémia érettségire, nagyon nagyon jó évem volt. Jól esett, hogy a gimi után volt ez az egy év kihagyás.

2019. máj. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, igazából én is tudom, hogy nem előnyös mást elkezdeni, de muszáj.


Egyrészt már kihagytam 1 évet, előtte, eredetileg BTK-ra jártam (1,5 évig...), aztán ugye jött ez az év üresjárat, ami nekem sajnos egyátalán nem volt szimpatikus. Igaz, külföldre sem mehettem meg tulajdonképpen sehova, mert nincs pénzem, s maga az érettségi sem 2 fillér, ráadásul munkát sehol nem találtam (hiába megyeszékhelyen lakom, pusztán érettségivel jó angol nyelvtudással sem mentem semmire). Emellett a szüleim sem támogatnak kifejezetten, úgyhogy nekem ez az 1 év kifejezetten rossz volt, megkímélném magam még egy ilyen évtől.


Mindenesetre köszönöm a válaszokat! Ment a zöld pacsi. :)

2019. máj. 20. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!