Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Visszamenőleg van egy csekély...

Visszamenőleg van egy csekély esély arra, hogy passzíváltatni tudjam magam egy félévre azon az egyetemen, ahol kiiratkoztam végül?

Figyelt kérdés

Szóval felvételt nyertem a BGE-re , be is iratkoztam, viszont ezt követően pár héttel később abba kellett hagynom a képzést betegség miatt, így kiiratkoztam. Viszont most szembesülök azzal, hogy lett volna olyan lehetőség, hogy passziv félévre változtathattam volna azt a félévet, viszont mivel erről nem tájékoztattak a to-n így elveszett egy félévem...

NEmrég újra felvételt nyertem egy másik egyetemre más szakra, és tervezem a mester képzést, viszont így egy félévet a végén kikell fizetnem és az is kb 300 ezer ft.



2019. máj. 23. 10:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy elveszett. Amikor kiiratkoztál vagy adtak, vagy postán küldtek egy papírt, hogy hány félévet használtál fel. Ha még időben kiiratkoztál lehet, hogy nem számították be. Ha viszont beszámították, utólag módosítani nem lehet.
2019. máj. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
amikor tavaly jelentkeztem alapképzésre, nem számították bele az aktívba, tehát egy félévvel kevesebb van nekem...
2019. máj. 23. 10:36
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor egy féléved fizetős lesz, egye fene. Felvehetsz rá diákhitel 2-őt, az kamatmentes, majd tízezresével 3 év alatt kifizeted.
2019. máj. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezt utólag már nem lehet módosítani.

Attól függ, hogy mikor iratkoztál ki, nem biztos, hogy elveszett egy államilag támogatott féléved.

2019. máj. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hogy nyerhettél nemrég felvételt másik egyetemre, ha még 2 hónap van a ponthúzásig?


Az első félévben kb.sehol nem engedélyezik az első félévet passziváltatni, nagyon nagyon ritka. Viszont szerintem írj levelet ezügyben az Oktatási Hivatalnak, hogy betegség miatt volt ez, mert ha olyan okok miatt nem sikerült teljesíteni a félévet, ami a hallgatónak nem róható fel, akkor nem vehetik el azt a félévet.

2019. máj. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezt lefelejtettem: mert egyébként, mindig elveszik egy támogatott félév, akkor is, ha csak 3 hétig jártál. Nincs időlimit.
2019. máj. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

tavaly szeptembertől vagyok ismét egyetemista


és az mennyire hátrány, hogy kb. 5 éve volt, hogy a BGE-n elkezdtem egy szakot, ennek ellenére próbáljam meg?

2019. máj. 23. 11:40
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha több, mint 5 éve volt, akkor teljesen felesleges bármit is csinálni! Akkor még lehetett volna esetleg valamit intézni, de már veszett fejsze nyele.
2019. máj. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!