Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák

A kérdés
Makó Ádám nevű felhasználó kérdése:

Megteheti egy tanár, hogy megirat egy dolgozatot és azt mondja, hogy jegyet kapunk érte, aztán nem adja meg?

Bukásra álltam az első félévben, de a másodikban összeszedtem magam és kijavítottam volna, de kétszer dolgozat megírása után hiányzott a tanár és nem javította ki, így még mindig nem értem el a kettest. (Pedig már egy dolgozat kijavításával elértem volna)

Keress kérdéseket hasonló témákban: iskola, dolgozat, érdemjegy, jegy, bukás, évismétlés, tanár, oktatás

máj. 23. 14:48  Privát üzenet  

A válaszok

És ezt a tanár tudja?

De attól, mert hiányzott, miért nem javította ki?

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont máj. 23. 15:22 Privát üzenet
A tanár bármit megtehet. Pont. Magyarországon ez így megy.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont máj. 23. 15:43 Privát üzenet
Mer Madagaszkáron hogy megy?

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont máj. 23. 15:56 Privát üzenet
Nem teheti meg, van valamekkora kötelezettsége, hogy hány jegyet kötelessége adnia egy félévben, és a dolgozatokat is ki kell javítania. Jelezd az osztályfőnöknek a problémát.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 49%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont máj. 23. 18:47 Privát üzenet

Ha egyest kapnál bezzeg örülnél, hogyha nem írja be. De ha már 5 akkor még sírás megy, hogy miért nem... ezen gondolkozz picit

Talán hamarabb kellett volna tanulni és ne állnál bukásra. Ezek az anyagrészek egy egy dolgozatnál nagyon könnyűen. Sokszor csak pár mondatot kell tudni és már kettes....

A válasz 87%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont máj. 23. 21:28 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, fogom jelezni az osztályfőnöknek. #5 Nyilván örülnék, ha nem kapnék egyest, de ezzel nem az a baj hogy nem kapok jó jegyet, hanem az hogy a fél osztálynak a 2. félévben nincs jegye. Az meg a másik, hogy a második félévben jogom van 1.8-ról legalább 2.0-ig feljavítani az átlagomat.

# 6/7Időpont máj. 24. 00:15 Privát üzenet
zsofimágus nevű felhasználó válasza:

Ooo a tanár azt csinálhat, amit akar... Simán megteheti, hogy minden órán írat aztán csak havi egyet osztályoz le, de így legalább tudja, hogy ki készül/puskázik/ arra is lusta, hogy puskát írjon.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont jún. 10. 22:17 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A tanár osztályozhatja a kompetencia felmérőt? Olyan jegyet kapunk rá, mintha valami dolgozatot írtunk volna.
Nincs elég jegyem, hogy letudjanak félévkor zárni. A tanár mondta, hogy hétfőn majd kell valamit csinálnunk, amire jegyet kapunk. De hétfőn nem fogok tudni menni. Ennek lehet...
Ha nem csinálom meg a kötelező házit, amire jegyet kapunk. Akkor is kapok jegyet (1-esre gondolok)? vagy a tanár nem köteles adni rá. Nem az egész osztálynak kell, hanem csak pár...
A tanár osztályozhatja a kompetencia felmérőt? Olyan jegyet kapunk rá, mintha valami dolgozatot írtunk volna.
S. O. S. Matek házi. :O Milyen töménységű cukoroldatot kapunk, ha 20 dkg 20%-os és 30 dkg 30%-os cukoroldatot keverünk össze?
A tanár azt mondja az órán: Idén,2010 - ben édesapám életkorát az én életkorommal megszorozva éppen 2010 - et kapunk eredményül. Mikor született a tanár? A.1943 B.1953 C.1980 D.1995 E.2005

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Magyar iskolák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!