Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elég lesz 303 pont a SZIE...

Elég lesz 303 pont a SZIE biomérnöki szakára?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy senki nem jós, de nagyon izgulok, hogy nem fognak felvenni.

#SZIE #biomérnök #SZie étk
2019. máj. 24. 07:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A korábbi évek pontjai alapján igen.
2019. máj. 24. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Miért választottad ezt a szakot? Ezek ilyen mondvacsinált mérnöki szakok sajnos... Kb aminek értelme van és biztosan elhelyezkedsz vele az a gépészmérnök villamosmérnök informatika mechatronika (bár ez nem annyira jó) vegyészmérnök. Nincs valami másik szak amit megjelöltél? Saját tapasztalatból írom, hogy nem feltétlen éri meg azt tanulni amihez nagyon van kedved. Én személyszerint ha most felvételiznék megnézném az álláshirdetéseket/fizetéseket és az alapján választanék egyetemi képzést. Ismerősöm is biomérnöknek tanul, de azt mondta rájött hogy nem érdekli és nem is jók vele a kilátásai.
2019. máj. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Azért, mert ezzel sok felé tudok menni mesterképzésre. Igazából a gyógyszer-vegyészmérnöki msc a cél vagy a sima vegyészmérnöki, de a BME-re nincs most elég pontom, hogy az alapképzést ott végezzem el, ráadásul csak budapesti egyetem jöhet szóba. Mivel gyógyszergyárban dolgozom jelenleg, ezért belelátok a dolgokba, hogy mi szükséges, bsc úgysem elég. A pénz persze sose lesz annyi, mint egy gépészmérnök esetén (bár vannak rá példák, ha az ember jól helyezkedik), és én nőként nem is szerettem volna abba az irányba orientálódni, főleg mivel nem is érdekel, és nem fogok egy életen át olyan munkát végezni, amihez nincs kedvem (párom gépészmérnök, abba is belelátok).
2019. máj. 25. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!