Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Villamosmérnök szakra milyen...

Villamosmérnök szakra milyen füzeteket vegyek?

Figyelt kérdés

Az nyilván nem kérdés, hogy a/4-es vastag füzet...de sima, vonalas vagy négyzethálós? És kb mennyi kell már az iskolakezdéshez? Mert ugye ha betellik azt később is meg tudom venni, de nem az utolsó pillanatban szeretnék mindent megvenni. Ilyetve milyen tollat, ceruzát és egyéb eszközöket szükséges venni? Vagy csak megkönnyíti az egyetemi életemet.

Tudtok olyan oldalakat ahol minőségi füzeteket lehet rendelni?

Köszönöm ha segítetek ❤️

18/L



#egyetem #ceruza #villamosmérnök #toll #füzet #vonalzó #füzet rendelés #minőségi iskolaszerek
2019. máj. 26. 10:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazából senki nem fogja nézni, és számonkérni rajtad, hogy te hogyan jegyzetelsz.

Én azt tudom ajánlani, ahogy én is tettem annakidején: A4-es gépírólap, én arra jegyzeteltem. Félév végén le lehet fűzni dossziéba. Íróeszköznek mindenképp golyóstoll, mert az sokáig meglátszik. (A ceruza hamar halványodik, elkopik, ábrákhoz lehet jó legfeljebb, ahol javítani kell néha).


A rendelést annyira nem javaslom, keress az egyetem közelében írószert. pl. a BME mellett még kedvezménnyel is lehet vásárolni.

2019. máj. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek #1-el. Sokkal praktikusabb, és nem utolsósorban könnyebb, ami az idő haladtával egyre nagyobb teher. Nem a gyors öregedés miatt, csak megunja az ember a cipelést. Volt az elején, hogy meggondolatlanul spirálfüzetre ráírtam, milyen tárgy, és év végén láttam, hogy két lapot írtam tele. Most akkor elrakom a polcra? Vagy kitépem, külön elrakom, a címet áthúzom... az A4-es egyszerűbb.

Esetleg, ha nagyon akarsz adni a formákra, akkor még egy fekete és piros Rotring golyóstollat a kék mellé (természetesen olyan színű a műanyag, mint a tinta :) ). Bár ezeknél könnyebb a műanyag négyszínű golyós és egy tartalék betétkészlet.

2019. máj. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%

Semmilyen füzetet ne vegyél. Helyette nézd meg ezt a videót: https://www.youtube.com/watch?v=UGPcftYbhRI


... majd irány az iPad-bolt! A legolcsóbb megoldás a 2018-as iPad (6. generáció), amelyből a cellular 128GB most kb. 193,000 forint. Hozzá kell még egy Apple Pencil (1. generáció), meg persze valami masszívabb tok és egy ütésálló üvegfólia.


Kicsit húzós, de hosszú távra veszed, és nagyságrendekkel jobb, mint a papírfüzet. Pl. benne tarthatod az összes könyveidet is, azokban kiemelhetsz, jegyzetelhetsz stb. (A legjobb szerintem a GoodNotes 5 app erre az egészre.)


És csak 1 db iPadet kell magaddal hurcolnod, nem füzetek, könyvek sokaságát.


Érdemes esetleg megnézni szolgáltatónál, adják-e részletre. Arra figyelj csak, hogy érdemes a nagyobb memóriásat venni (128GB vagy még több).


Az iPadnek a tanuláson túl egyéb haszna is van, kezdve azzal, hogy mindig van nálad Internet dögunalmas előadásokon, böngészheted a Wikipediát, számos online kurzus van amiket tudsz innen tanulni, és persze tudsz Netflixet stb. nézni. Nagyon hasznos eszköz, én ezen "élek" kb. 6 éve és mostanra már teljesen felhagytam a papírkönyvekkel és papír füzetekkel.

2019. máj. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%
Hát amit a #3-as belinkelt érdekes, számomra új is. Talán ez egy új, korszerű megoldás lehet. Az én időmben ilyen még nem létezett.
2019. máj. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jobb ha maradsz a papíron való jegyzetelésnél. Nem azért mert "fúj technika, régimódi vagyok blablabla" hanem mert 12 év iskola alatt a saját kézírással, füzetbe jegyzeteléshez szoktál hozzá. Ha a digitális jegyzetelést egy teljesen más oktatási rendszerben próbálod ki, nem garantált hogy azonnal bejön. A szokás nagy úr.


Első félévben a füzeteket tudom javasolni, szintén a szokás miatt. A legolcsóbb Auchanos is bőven elég. Nem a füzet minősége fog számítani :) Többet tudsz venni olcsóbban. Aztán célszerű áttérni a sima A4-es lapokra, mert csak bedobsz 20-25 darabot 1 napra, otthon meg majd rendszerezed.

A papíron kívül szükséged lesz még pár jó minőségű tollra, ceruzára, vonalzóra, komplex számokat kezelő számológépre. Célszerű még venni egy adag színest (akár toll akár ceruza) mert jól fognak jönni elektronikához/villanytanhoz(jelekhez).

Ha bármi segítség kellene, írj nyugodtan!

Melyik egyetemre felvételiztél?

2019. máj. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
18%

Utolsó szerintem a középiskolások teljesen másképpen jegyzetelnek, mint az egyetemisták, szóval hogy eddig mihez szokott hozzá (hát biztosan nem ahhoz, ami az egyetemen lesz...), az kevésbé lényeges.


Kérdező az iPad + Apple Pencil teljesen visszaadja a tollal papírra jegyzetelés élményét, de sokkal(-sokkal) jobb annál. Nézd meg a videót!

2019. máj. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek!

#5 a Széchényire és a Pannonra jelentkeztem

2019. máj. 26. 22:39
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Aranyos, egyetem előtti lelkesedés :"D. Hidd el, pár hónap múlva eszedbe sem fog jut arról filózni,elég minőségiek-e a füzeteid vagy a tollaid.
2019. máj. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

Egy 18 éves lány, aki villamosmérnök szeretne lenni.

Hát a füzetek/tollak lesznek a legkisebb gondod, amikor majd a kétpóluspárok másodfokú Bódéját szerkeszted :D


Én a "kockás" spirálfüzetet javaslom, és valami jó minőségű, sötétkéken fogó tollat. Plusz egy piros és egy fekete tollat is. Füzetbe "két oldalról" is lehet ám írni.


Egyébként sok kitartást kívánok, és azt, hogy legyél jó mérnök :)

2019. máj. 27. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Azért fontos hogy jó minőségű legyen mert nekem mindig szétjön a spirál, de azért sokat ki kéne bírnia. Nem azért kell mert hogy abból nyílván jobban megy
2019. máj. 27. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!