Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2019 BME gépészmérnök vagy...

2019 BME gépészmérnök vagy villamosmérnök szak ponthatárát fogják csökkenteni?

Figyelt kérdés

2019. máj. 8. 21:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy csökkentenék, sláger szak.
2019. máj. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%
Ha felvételi előtt nem vagy tisztában, hogy hogyan is működik a pontszámítás, inkább még most töröld a jelentkezésed.
2019. máj. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom a jelentkezés előtt mérlegelted az eredményeidet és kalkulációt is készítettél az elérhető pontokról. Ha igen, akkor nem érhet meglepetés.
2019. máj. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
Nem emelnek és nem is csökkentenek a ponthatárokon. Azt majd Ti, felvételizők szabjátok meg mennyi lesz. Ők annyit mondanak meg, hogy X embert vehetünk fel maximum (és azt hiszem mindig maximális (vagy olyan 95% feletti) a kapacitás kihasználás első félévben)
2019. máj. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Így is elég sok embert felvesznek, akik az első 1-2 félévben kihullanak, úgyhogy nemhiszem, hogy több embert vennének idén.
2019. máj. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen, eleg konnyu elertni 460 pontot emelt tori vagy emelt angol erettsegivel, mert angolbol az ember eleg konnyen megirja a 90%ot, de megneznem hogy emelt matekkal es fizika erettsegivel te hogy hoznad ossze a 380 pontot.

Nagyon nem egy dologtól függ ez.

2019. máj. 25. 09:19
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

7: Emelt matekoztam, fizika közepeztem. 457 pontom lett, úgy, hogy matekot még el is rontottam eléggé. Van felsőfokú nyelvvizsgám is.


De amit írtam, az igaz. Aki nem tud elérni 380 pontot, az nem való a Műegyetemre. Még ilyen alacsony ponthatár mellett is kibuknak rengetegen.

2019. máj. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Akkor biztos nem vagyok való a BME-re, mert a matekomat én se írtam túl jóra, a fizikám meg 80 lett, habár én csak B2 nyelvvizsgát csináltam..És nekem bizony nem lesz 380 pontom, ettől függetlenül úgy gondolom matekból és fizikából az erősebbek közép tartoznék a BME-n, úgyhogy biztos ezen múlik, hogy vki elér e 380 pontot vagy sem..de legalább már tudom hogy nem lennék odavaló, kösz hogy mondod. Én is csinálhattam volna több nyelvvizsgát, megvolt rá a lehetőségem, de hát nyilván, azzal már meglenne a 380, úgy, úgy már odaillenék... :)
2019. máj. 26. 13:38
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Ha csak B2-es nyelvvizsgám lett volna, akkor is 445 pontom van. Az a 12 pont nem oszt nem szoroz annyit.

Matek emeltem 78% lett, fizika közepem 97%.


Amúgy nem lett volna kötelező emeltezned. Közepet megírod 100%-ra (ha BME-re készülsz, illene, hogy úgy menjen a matek, hogy a vicckategória közepet ennyire írd), akkor fizika 80-nal már 390 körül vagy.

2019. máj. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Valószínű célszerűbb lett volna, csak gondoltam ha mar 6 évig emelten tanultam a matekot, akkor illene emelt érettségit csinálnom, mert szerettem az összes emeltes témakört, csak sajnos az idei érettségi nem erről szólt
2019. máj. 28. 12:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!