Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megbuktathatnak 2,1-re?

Megbuktathatnak 2,1-re?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 10.-es diák vagyok egy szakgimnáziumban. Nos első félévben 3,45-re, most pedig 2,1-re állok. Tudom óriási a rontás, de ez köszönhető egyrészt a folyamatos lebetegedéseknek, másrészt meg segg hülye vagyok matekhoz. Lényeg a lényeg, a tanárnő ma lezárt mindenkit, és engem megbuktatott, mert hogy ebben a félévben szinte csak 1es dolgozatot írtam. Megteheti?

Kérlek a tanulni kellett volna kommenteket hanyagoljuk, így is 3,85 az átlagom, egyszerűen a matek a halálom. Köszi.



2019. máj. 27. 13:34
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

17-es már teszem a megfelelő lépéseket a gimnázium felé.

Közben egy jóarc osztálytárs korrepetált két doboz sörért, vagy 5-6 óra ráment, de értek mindent, remélem holnap enged javítani a matek tanárnő :)

2019. máj. 29. 23:30
 22/32 A kérdező kommentje:
Nos, a javító dolgozatom 2es lett, mert nem 2 tizesesre kerekítettem, így vár a pótvizsga...
2019. máj. 31. 10:59
 23/32 anonim ***** válasza:
47%
Hajrá!
2019. máj. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem buktathat meg. Köznevelesről szóló törvény tiltja. Ha megteszi törvényt sért. Munkaköri felfüggesztést kap. 2.1 az 2-es. Szólj az igazgatónak. A szüleidnek. Forduljatok ügyvédhez és az oktatási hivatalhoz. Ennyit tudsz tenni.
2019. jún. 6. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

Tessék egy kis segítség még:



"Abban az esetben, ha az év végi osztályzat a tanuló hátrányára lényegesen eltér a tanítási év közben adott érdemjegyek átlagától, a nevelőtestület felhívja az érdekelt pedagógust, hogy adjon tájékoztatást ennek okáról, és indokolt esetben változtassa meg döntését. Ha a pedagógus nem változtatja meg döntését, és a nevelőtestület ennek indokaival nem ért egyet, az osztályzatot az évközi érdemjegyek alapján a tanuló javára módosítja."


Fordulj a nevelő testülethez. Ők megadják a kettest. A tanárnak lesz ez kellemetlen és nem neked.

2019. jún. 6. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy szerintem csak ijesztget..a bizonyítványba 2es lesz.majd ..És majd elmondja neked, hogy kegyelemből megadta és majd tanulj következő félévben...Persze nem ő adja meg..hanem a tantestulet az ülésen..de azért oda szólhatsz nekik te is, hogy ezt nézzék meg....
2019. jún. 6. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
Viszont, ha megfélemlítés és ijesztgetés célból mondja azt, hogy buktat és közben nem. Csak azt akarja, hogy félj. Az meg már a büntető törvénykönyve ütközik és nagyon megszívhatja....
2019. jún. 6. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
31%
Azért lett 2es mert nem kerekítettel 2 tizedesjegyre? :D. Erre azt kell mondani h tanárnő...én nem kerekítek..a pontos eredményt írom le.. sok helyen nem is lehet kerekíteni, ha olyan területen dolgozol...
2019. jún. 6. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim válasza:
100%
Valóban, ha pl. az osztályfőnököddel jó viszonyban vagy, nyilván fogja kérvényezni az elégségest számodra. És ilyen ügyekben valóban már a tantestület dönt. Te már csak reménykedni tudsz. Őszintén kívánom, hogy megadják neked. Kitartást, és ügyesen! :)
2019. jún. 8. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Megvan a kettes! Jövőre nagyon megnyomom a tanulást, mert már számít. Köszi mindenkinek aki, drukkolt. 😃
2019. jún. 14. 23:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!