Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felsőoktatási szakképzés matek?

Felsőoktatási szakképzés matek?

Figyelt kérdés

Informatika (gazdaságinfo, proginfo, mérnökinfo), gazdálkodás és menedzsment felsőoktatási szakképzésen mennyire van jelen a matek? Nem az, hogy totál hülye voltam, csak azért nem is szín ötös.


Ezeken a képzéseken mennyire jelentősek a matekos tárgyak? Szokták mondani, hogy kb lebutított alapszak, de kissé fenntartásokkal kezelem ezt.


Akinek van tapasztalat, kérem, ne tartsa magában.


Ui: tudom, hogy kb semmire nem jó egy foksz.



2019. máj. 29. 11:18
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Rosszul tudod. De, valamire jó nagyon a FOSZK. Például arra, hogy később beszámíthasd a krediteket BSc-re. Akinek most nincs lehetősége bekerülni alapképzésre vagy nem akarja magát komolyabban elkötelezni 3+2 évig, de kipróbálná milyen az egész, azoknak kiváló. Ha bejön, akkor meg mennek tovább alapképzésre.


Egyébként ez nem egy lebutított alapképzés. Annak inkább a BProf üzemmérnökit mondanám. Míg a FOSZK meg inkább egy "fél alapképzés".

Hogy mennyi matek van FOSZK-on azt nem tudom, mert nem azon vagyok. De ha megnézed a kiszemelt szak/egyetem tanmenetét, akkor ott biztosan kiderül. Ha a matekot is beszámítják később alapképzésre, akkor nagyon hasonló lehet, vagy lehet teljesen ugyanaz.

2019. máj. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Csak azért írtam, mert általában az szokott lenni az első, hogy lehúzzák ezt a képzést.

Igazából, nem szeretnék alapképzésre menni, csak egy kis rálátást az adott területre. De utánaolvasok.

2019. máj. 29. 11:50
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Foszkon nagyon minimális a matek, felsőfokú okj-nak felel meg.
2019. máj. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
OKJ-n nincs matek, a FOSZK-on viszont van egy l félév. Egy képzés anyagát nézegettem, lehet hogy másik FOSZK-on nincs.
2019. máj. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további hozzászólásokat! Tőlem mindenkinek ment a zöld. ;)


Én is csak egy tárgyat találtam, ami matekos. Szóval az tűrhető -még ha esetleg kellene külső segítség is. Bár ez nyilván annak függvénye, mennyire komolyan vasalják be a szakképzésen az alapszakhoz képest.

2019. máj. 29. 15:56
 6/6 anonim ***** válasza:
76%

A foszk nem egyenlő az alapszakkal. Attól még, hogy az okj-s tanfolyamot főiskolán tartják, nem ad alapszak végzettséget.

Egy érettségi bizonyítvány méretű okj-s papírt ad.Hogy a hagyományos okj-n van -e matek, vagy nincs, az meg nem attól függ, hogy főiskolán vagy szakképzőben tartják a tanfolyamot, hanem attól, hogy milyen szakmáról van szó.


Hogy az okj-s képzések egy részét újabban átterelik a főiskolákhoz, az csupán politikai fogás...

2019. máj. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!