Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen gazdasági mesterre...

Milyen gazdasági mesterre mehetek, ha nyelvszakos diplomám lesz?

Figyelt kérdés

Félre ne értsetek, én úgy tudtam, hogy a legtöbb(vagy összes) gazdasági mesterszakhoz el kell végezni egy gazdasági alapszakot is.(Legyél képben ugye)


Viszont pl. több anglisztikás kérdésnél írják, hogy egy gazdasági mesterrel(vagy alapszakkal) ütős páros lenne.


Na de milyet lehet felvenni?


Edulineon néztem egy listát mesterekről, de nem volt egyértelmű, hogy hogyan lehet jelentkeznu egyes mesterképzésre.


A felvi mesterkeresője már 1 éve nem működik..


Szóval valaki tudna nekem segíteni?

Kíváncsi vagyok, hogy melyik az a gazdasági mester, amivel lehet menni nyelvszakkal, mert eddig ezt nem akartam elhinni, de ha lehet, örömmel veszem.


Előre köszi!



2019. máj. 31. 17:30
 1/4 anonim ***** válasza:

MBA-re elvileg felvesznek bölcsészdiplomával + pár év tapasztalattal.


De egyszerűbb és jobb is gazdasági alapképzést csinálni.


Mégjobb a kettőt egyszerre (az egyiket levelezőn).

2019. máj. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

MBA? Ez mi, pontosan?


Hát, nem tudom.

Alapképzésen még majd gondolkozom


Inkább mesterre gondoltam, de abból nem tudsz pontosabbat?

Pl.: humán erőforrások mester stb., érted.

2019. máj. 31. 19:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Oké tehát. Pontosan a te cipődben jártam. ELTE (kis)nyelvi szak, jaj de utána mit tegyek?! Elmentem a Corvinusra HR szakra. Közben rájöttem, hogy ez nem érdekel. Úgyhogy visszamentem marketing alapképzésre, és gyakorlatilag 28 évesen bootoltam újra az életemet.


Azóta menedzser vagyok egy giga nagy multinál, külföldön, de mellette tanítok is az eltén ugyanezen a kis nyelvi szakon. Úgyhogy a tanácsomat olyanként adom, aki üzleti és bölcsész oldalon is áll egyszerre.


1. Tanulj a nyelvi szakon, de csak abban ne bízz. Ma már ez kevés önmagában.

2. Keress minél gyorsabban valami gyakornoki állást. Ne várj a diplomaosztóig. Vess be mindent: ismerősöket, rokonokat; keress meg embereket utcáról, hogy gyakornok lennél stb.

3. Az ilyen mesterképzéseket felejtsd el. Alapképzésre menj. Csak 1 év a különbség, de többet ér egy rendes BSc mint egy mondvacsinált MSc.

2019. máj. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Estádio de Felchút ***** válasza:

#1: MBA-re a bolognai rendszer miatt ugyanúgy kreditvizsgálattal + felvételivel tud bekerülni. Anglisztikáról hogy szed össze 30 matematika / informatikai / közgazdaságtani / pénzügy / számvitel / jogi kreditet?

Még ha össze is szed, a hiányzó 30 kreditet az első évben teljesíteni kell, pluszban.

MBA-re úgy lehet menni, hogy célirányosan felveszel gazdász/jogi/matekos krediteket szabválként. Ménökök/infósok alapbólrengeteg matekot tanulnak, plusz van jogi/üzleti kk blokk nekik, így jöhet össze a 30 bemeneti kredit. Vagy több diplomájuk is van, és "összeollózzák" a bemeneti krediteket.

Más, MBA-n van:

- vállalati pénzügy, statisztika, operációkutatás, ökonometria, esetleg valószínűségszámítás, szóval matek nélkül érdekes mutatvány lesz.

Kérdező: nézd meg az Emberi Erőforrás Tanácsadó MA képzést. Ez gyakorlatilag HR mesterképzés, tudtommal ELTE indítja, ez vegyesen HR, pszichológia, üzleti képzés, nem hardcore közgáz. Erre mehetnél szerintem. Folyékony nyelvtudással ez teljesen jó.

Vagy a Vezetés és Szervezés, de ott is van matek, plusz ott is kell virítani 30 bemeneti kreditet.

2019. jún. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!