Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Bukás szélén állok matekból....

Bukás szélén állok matekból. Valaki aki hasonló helyeztben volt/ van, tudna segiteni?

Figyelt kérdés
9.es vagyok es ugy nez ki hogy huzos lesz az evvegem. A felevi jegyem is epphogy sikerult, viszont meglett a kettesem. sajnos evvegen nem ennyire biztos a helyzet, a sok hianyzasom miatt elmaradt dolgozataimat most potoltatta be velem a tanar, igy most 1,65re allok de meg hatra van 2 dolgozat amivel talan feltornazhatom magam. Mar baratkozok a bukas tudataval, de azert meg szeretnek tenni valamit. Sajnos a tanarral nincs valami jo kapcsolatom de azon gondolkozok hogy beszelek vele a javitasi lehetosegekrol csak sajnos az ido fogytan van es felek hogy esetleg ha dolgozatot iratna, meg jobban lerontanam a jegyemet. Van valakinek valami otlete? Ti mit tennetek?

2019. máj. 31. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:

A hátralevő 2 dolgozatra kell minden erővel készülni, mert ha sikerülnek, meg lesz a kettes.

Nyáron viszont kellene foglalkozni a tárggyal, ha kell, az alapokig visszamenni. Ugyanis a négy évben gyakorlatilag ugyanazokat a témaköröket tanítják, koncentrikusan bővülő körben.

2019. máj. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Először is: semmi sincs veszve, ha meg is húz, ősszel levizsgázol. Nyárra fogadsz korrepetítort, és simán bepótolod a lemaradásod.


Egyik gimis osztálytársam megbukott kémiából. Ehhez képest kémiatanár lett belőle... elkezdett járni korrepetítorhoz, és “bepótolta”. :D


Szóval csak nyugodtan!

2019. máj. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ugyanígy voltam 10-11-ben mert a tanár nem órát tartott, hanem saját magáról beszélt 2 évig, év végén az osztály háromnegyed(!!!) megbukott, hozzáteszem, 30 fős osztály voltunk.

Én a matek órákat már olyanokkal töltöttem, hogy telefonoztam, zenét hallgattam meg ettem, mert soha nem tanított a tanár, hanem teljesen másról beszélt, ezért meg is haragudott rám olyanokat mondott nekem az osztály előtt, hogy dögöljek meg és még ettől ocsmányabbakat is, nem részletezném...

Az utolsó félévben 1,75-re engedett át, de úgy, hogy mondtam neki, hogy a házi rendben is 1,75 van írva, így szájat húzgálva átengedett.

Ja, és javítani se lehetett ennél a tanárnál, félévkor soha, év végén volt 1(!!) db dolgozat amibe az egész éves anyag benne volt, és az ért 4 jegyet, de azt meg emelt matekos érettségikből rakta össze...Szóval valaki így lett 2,4-ből bukott diák.

Tanács: Nagyon gyúrj rá arra a 2 dolgozatra, ha kell menj el olyanhoz aki jó matekból, vagy magántanárhoz, hidd el nagyon sokat segít! Vannak jó oldalak is, pl mateking.hu, de yt-n is vannak jó magyarázó vidik, zanza tv se rossz annyira. Ülj le és csinálj minden típusból 5-6-ot, jegyzeteld fel, hogy hol akadtál el, és akár még ide is kiírhatod. Sok sikert! :)

2019. máj. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szepen a valaszokat es a biztatasokat, minden erommel azon leszek hogy a hatralevo dolgozatok jol sikeruljenek mert oszinten zavar, hogy minden evben ilyen necces ez a matek dolog de sajnos mindig ilyen huzosan jovok ki. Remeljuk a legjobbakat:)
2019. máj. 31. 21:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Én 1,7-8 vagyok. Szerintetek át fognak engedni? A többi fő tantárgyakból mind 5-ös vagyok
2019. jún. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk 1,7-től kötelező volt megadni a kettest.
2019. jún. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!