Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mostani gyógytornász tanulók...

Mostani gyógytornász tanulók bármelyik egyetemről, nektek kell vért venni és hasonló dolgokat tanulni, mint az ápolóknak?

Figyelt kérdés
Ez most azért jutott eszembe, mert az ápolás, betegellátás egyik szakiránya és, hogy kimondottan olyanokat kell csinálni, mint az ápolóknak? Ez alatt például a vérvételt, injekció beadás, infúzió bekötés, meg a betegek ellátása, fürdetése... Mert én a fentebb felsoroltak közül igen nagy részére nem lennék képes (leginkább a tű miatt). Viszont gyógytornász szeretnék lenni és ehhez az elszántság megvan, teljes mértékben tudnám csinálni, szívvel-lélekkel, mert ilyen téren tudnék és szeretnék is segíteni.
2018. nov. 23. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2018. nov. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gyógytornász vagyok. Sem elméletben sem gyakorlat nem kell ezeket tudnod.
2018. nov. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*gyakorlatban
2018. nov. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Nem kell tudni ilyesmit. Az ápolók megtanulják és ez így van jól.

Nekünk anatómia gyakorlaton volt olyan hogy vércsoport meghatározás de csak annak aki szerette volna. Ráadásul a tanár mondta is, hogy ha valaki nem bírja a vér látványát nyugodtan kimehet. :)

Egyébként sok sikert a felvételihez:)

2018. nov. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Többségük vasággyal 50 kilós kislány akik dekorációs szempontokat leszámítva nem sokat tesznek hozzá az eühöz... Vért venni, ne viccelj...
2018. dec. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kedves utolso! Az orvos megmenti az emberek eletet, a fizioterapeuta pedig elhetove teszi azt. Mielott mas szakmajat ilyenekkel illetned, tajekozodj arrol, hogy mit is tanul es vegez el egy gyogytornasz a munkaja soran. Hidd el, nem kell hozza tobb, mint 50 kg:)
2018. dec. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Hát én az osztályon tipegésen kívül sok hasznukat felnőttgyógyászatban eddig nem láttam. Amelyikre ténylegesen számítani lehetett az férfi volt, ezek a kiscsajok felnőttgyógyászatban dísznek jók. És nem a szakmát szólom le, hanem azokat akik általában végzik.
2018. dec. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!