Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan beszéljek a tanárommal?

Hogyan beszéljek a tanárommal?

Figyelt kérdés
Sajnos a töri érettségim nem sikerült túl jól, de meg vagyok győződve arról hogy ennyire nem lett rossz mint amilyen eredményt mondott a tanárom. Olyan érzés mintha lepontozta volna... pedig nem gondoltam volna hogy utál. (igazából az esszét pontozta le nagyon, a teszt jó lett) Megnéztem a megoldókulcsot, és valóban nem kiemelkedő az esszém az olvasottak alapján, de szerintem sok mindent beleírtam és szerintem a tanár eléggé lepontozott. Ráadásul egy másik tanár a suliban pedig irreálisan felpontozta az ő osztályáét... Ez így nagyon nem fair. Ugyebár holnap van betekintés, nem akarok balhét csapni hiszen még a szóbeli is hátra van. Udvariasan rá akarok kérdezni mindegy egyes részletre, de nem hiszem hogy kapnék pontot, hiszen a jó esszé elég szubjektív dolog és nem hiszem hogy találna plusz pontot a saját javításában. Viszont nagyon szükségem lenne a pontokra, mivel vagy épphogy bekerülök az egyetemre amit kinéztem vagy újraérettségizek, úgyhogy már 1-2 pont is nagyon sokat számítana. Van valami jótanácsotok hogyan beszéljek a tanárommal? Tényleg nem akarom letámadni és megkérdőjelezni, csak nagyon rosszul esik hogy míg mások irreálisan fel vannak pontozva, csak én vagyok reálisan (esetleg szigorúan) pontozva. Van bármi esélyem?

2019. jún. 2. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ez kétesélyes. Te ismered a tanárod jellemét. Jogilag jogod van fellebbezni másnap 16 óráig, ha a javítókulcsnak nem megfelelően javította, és akkor egy másik tanárral újrajavíttatják. Így viszont a haragját kockáztatod, a szóbelin keresztbe tehet. Próbálkozhatsz nagyon udvariasan beszélni vele, ami legfeljebb arra jó, hogy veled megértesse, hogy mit rontottál el. (Az, hogy ő utólag, a dolgozatok leadása után saját hatáskörében módosítson, jogilag nem helyénvaló.)A másik osztály pontozásával nem példálózhatsz, arról neked nem lehetnek reális ismereteid.
2019. jún. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg hiába kérdezel rá, nem fog mondani semmit. Pontosan ezért van a fellebbezés. Ha valamelyik résznél úgy érzed, hogy a megoldókulcs alapján kaphattál volna rá pontot, akkor azt részletesen bele lehet írni a fellebbezésbe és leadni, majd pedig elbírálják, hogy valóban jár-e rá pont, vagy sem. Én személy szerint nem gondolnám, hogy direkt mindenkinek kegyesen javította volna, neked pedig nem, hiszen az érettségi eredmények a tanárt is minősítik és kétlem, hogy mindenki más érettségijét megnézted volna és összehasonlítottad volna a megoldókulccsal. Én azt tanácsolom, hogy holnap a betekintésen alaposan nézz át mindent, s ha még mindig úgy gondolod, hogy valahol nem a megoldókulcs szerint javított a tanárod, akkor add be a fellebezést. Arra viszont érdemes figyelni, hogy oda részletesen, konkrétan le kell írni, hogy a megoldókulcs mely pontjánál találsz eltérést a javításában. Sok sikert!
2019. jún. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
a másik osztályról azért van belátásom mert olyanok kaptak nálam sokkal jobb százalékot akiknek a helyesírása a muszály ilyesztő külömben szinten van, így kb. olvashatatlan az írásuk, történelmi háttértudás nulla, valamint kb. most írtak először esszét. Ők is meg voltak lepődve hogy ilyen jó lett, csak röhögnek rajta. Ez nekem eléggé fáj hogy ilyen igazságtalan az értékelés. Nem akarom lenézni senki teljesítményét, csak reálisan látom a helyzetet. Azt is belátom hogy az én esszém sem lett túl jó, de a kapott eredményem bőven nem tükrözi a teljesítményemet. (nem 4-5 pont különbségről beszélek sajnos..) Viszont ha felhívom a tanárom figyelmét, hogy valamit beleírtam az esszébe amire nem adott pontot, akkor ha akarná se adhatná meg? Vagy ez hogy működik?
2019. jún. 2. 13:30
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát kérdező, együtt tudok érezni. Az élet nem egy habostorta. Egyetemen lehet, hogy sokkal rosszab idők is lesznek.
2019. jún. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nagyon akarná, akkor megadhatná, az ugye azzal jár, hogy át kéne írnia a pontokat az adott feladatnál meg az összesítésen, és a jegyzőnek is át kéne írnia a gépben.
2019. jún. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
na beszéltem vele, elég lekezelő volt, kioktatott hogy így is bőven többet adott a kelleténél (ezt nem tudom honnan veszi, teljesen a szubjektív részeknél húzott le)... bevontam egy másik tanárt is a témába aki bír engem, így a segítségével sikerült 3 pontot szerezni, felülvizsgálva a dolgozatom. Így sem szép az eredményem, de több mint a semmi. Remélem nem leszek halálra szivatva szóbelin, biztos ami biztos nagyon felkészülök rá.
2019. jún. 3. 16:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Sok sikert és bejutást kívánok a célba vett egyetemre.
2019. jún. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!