Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen mennyire gyakori az...

Egyetemen mennyire gyakori az átsorolás államiról fizetősre? Könnyen előfordulhat vagy ahhoz nagyon el kell lazáskodni a dolgokat?

Figyelt kérdés

2019. jún. 3. 15:08
 1/5 anonim válasza:
83%
Minimum el kell érned minden félévben a 2,5 átlagot és akkor nem tesznek át fizetősre. Szóval ahhoz, hogy áttegyenek világi lustának kell lenni.
2019. jún. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, csak még nem járok egyetemre és nem tudom, hogy ott mennyire nehéz elérni jó átlagot
2019. jún. 3. 15:30
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az első válasz nem pontos, mert az átlag szakonként eltér, van ahol nem elég a 2,5 átlag és kell az évi teljesített 36 kredit is. Tehát két feltételnek kell teljesülni ahhoz, hogy valaki támogatotton maradjon.
2019. jún. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Elég sok ember atkerul egy szivatos egyetemen. 3as alatti átlaggal mi már ösztöndíjat kaptunk ha jól emlékszem. Aztán utána az ösztöndíjasok is atkerultek fizetosre. Egy jobb egyetemen nehezebb atkerulni, ahol jól tanítanak és jó a számonkérés.
2019. jún. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem már van egy diplomám, most egy második Bsc-t csinálok. Az első szakomon még 27 kredit kellett évente 2,0 átlaggal. Ekkor még tényleg analfabétának kellett lenni, hogy átrakjanak. Viszont a mostani szakomon már 36 kredit kell évente 3,0 átlaggal. Ez szerintem brutális, így nagyon szenvedős a vizsgaidőszak, nagyon megnehezítette a FIDESZ a dolgokat. (Az első diplomámat nem bírtam volna megszerezni, ha a mostani rendszer lett volna.)
2019. jún. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!