Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az állami ösztöndíjhoz féléven...

Az állami ösztöndíjhoz félévente, vagy évente kell elérni a minimum átlagot? Az egyes nem számít bele, igaz? Visszamenőleg ki kell fizetni, ha átsorolnak?

Figyelt kérdés

Informatikai képzéseken idén 2,75, jövőre 3,0 átlagot kell elérni. Jól tudom, hogy egész év alatt kell elérni, a bukott tárgyak nem számítanak bele, és hogy ha mégis átsorolnak, akkor csak az újabb félévekért kell fizetni???


Köszi!



2019. máj. 3. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
évente. és évente min 30 (vagy mennyi) kreditet is kell teljesíteni. tehát minimum átlag (ami a teljesített ÉS a bukott tárgyak érdemjegyéből tevődik össze) ÉS minimum teljesített kredit is kell, hogy ne tegyenek át fizetősre
2019. máj. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ. 36 kreditet kell elérni 2 félév alatt, minimum, abban biztos vagyok. Legalábbis nekem.


Viszont biztos, hogy a bukott tárgyak beleszámítanak? Elvileg a "súlyozott átlagot" nézik. Az előző félévben egy tárgyat elbuktam. Kiszámoltam a súlyozott átlagot a bukott tárggyal és anélkül is, és a súlyozott átlag, amit a neptun kiír, csak úgy jön ki, ha kihagyom a bukott tárgyat. Szóval elvileg nem számítanak bele a bukott tárgyak, nem?

2019. máj. 3. 20:03
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
hogyne számítanának bele! bukott, teljesített, kötelező, választható, mindegyik! súlyozott meg azt jelenti hogy a kreditérték is számít. minél nagyobb a tárgy kreditértéke, annál jobban számít a jegy. valamint nálunk még az se mindegy, hogy kötelező vagy választható a tárgy. de nem tudom, hogy ez univerzális-e vagy egyeteme válogatja.
2019. máj. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%

"Az egyes nem számít bele, igaz?"


Jól tudod, de az okát nem. Az ok, hogy egyes nem létezik, mivel ha nem teljesítettél valamit, akkor az 0-nak minősül. Azaz a képletben a számlálóban nem adnak hozzá semmit, de egyel többel osztanak (a kredit szorzó szerint)...

2019. máj. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Közben utánanéztem még jobban, szerencsére állami ösztöndíjba nem számítanak bele a bukott tárgyak, legalábbis se nekem, se másnak nem jött ki az átlag, amit a neptun ír, hogy annyi kell minimum. Csak a rendes egyetemi ösztöndíjnál osztanak a bukott tárgyakkal, teljesen meg csak a harmadik féle átlagnál nézik, ami nem tudom mihez kell, de a lényeg, hogy az államiba nem számítanak bele a bukott tárgyak.
2019. máj. 3. 21:13
 6/6 anonim ***** válasza:
52%
akkor szerencséd van :) nekem nem kellett hálistennek ilyen átlagot számolnom, azért mondtam rosszul
2019. máj. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!