Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehet átjelentkezni...

Hogyan lehet átjelentkezni egyik karról a másikra?

Figyelt kérdés
A Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi karán vagyok első éves jogi asszisztens hallgató (OKJ-s képzés), de szeptembertől szeretnék ugyanebben az iskolában a Bölcsésztudományi kar történelem szakjára átjelentkezni. Miképpen lehetséges ez? Költségtérítésesen talán felvennének (170 ponttal több van nekem, mint amennyi a követelmény).
2010. júl. 7. 23:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha OKJ-s képzésben veszel részt, akkor nem tudsz átjelentkezni. Gondolom FSZ képzés. Ugye? De attól még, hogy egyetem szervezi és helyileg is ott vannak az órák, még nem vagy egyetemi hallgató. Ha szeptembertől szeretnél menni, akkor a normál felvételi eljárásról már lekéstél (hacsak nem jelentkeztél februárban, de ez így akkor sima ügy, mert ha felvesznek, akkor szeptemberben elkezded a történelem szakot, akár az OKJ mellett is csinálhatod). Ha viszont nem jelentkeztél idén sehova, akkor marad a pótfelvételi augusztusban, de ott csak költségtérítéses képzéseket szoktak meghirdetni.

Vagy vársz egy évet és közben befejezed az OKJ-t is.

2010. júl. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, ez csak egy felsőfokú képzés. Sajnos nem gondoltam meg jól, hogy hová jelentkezzek, úgy gondoltam a joggal érdemes foglalkozni, de már bánom. Nekem ez túl száraz, és nem megy, a történelmet viszont szeretem, és könnyen meg tudnám tanulni. Februárban nem jelentkeztem, ezért marad a pótfelvételi. Akár felvesznek, akár nem, az OKJ-s képzést nem akarom folytatni, inkább teszek szintemelő érettségit és talán egy év múlva összejön a dolog.
2010. júl. 8. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!