Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elsősként egyik szakról egy...

Elsősként egyik szakról egy másikra (másik egyetem is) átjelentkezni vagy újra felvételizni? Hogy működik ez?

Figyelt kérdés

Elsős vagyok, és nem vált be a szak, ahova jöttem. Lenne egy másik szak, egy másik egyetemen, amit szeretnék megpróbálni. Ilyenkor újra kell felvételiznem februárban? És abba kell hagynom a mostanit, vagy esetleg csinálhatnék egy passzívot, hogy esetleg vissza tudjak jönni? Melyik esetben lenne ingyenes a második szak, és mikor mehetnék csak költségtérítésesre?

Tud ebben valaki nekem segíteni?


2010. nov. 19. 08:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted mi ismerjük az általd említett egyetemek tanulmányi szabályzatát? Egyébként jó eséllyel csak újrafelvételizéssel tudsz bekerülni.
2010. nov. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Másik egyetem másik szakjára csak újra felvételizéssel kerülhetsz be. Ha a mostani egyetemeden szeretnél szakot vagy esetleg kart váltani azt megteheted csak utána kell járni, hogy hogyan kell, mert minden egyetemnek más szabályai vannak...

Egyébként ahová én járok az nekem se jön be... ZMNE, had-és biztonságtechnika, védelmi igazgatásira szeretnék átjelentkezni. Rengeteg papírmunkával és utána járással működik :S

2010. nov. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Nem lehet.

Ennyi erővel jelentkezik vmi 250 pontos helyre 300 ponttal, aztán átmegyek egy olyanra, ahol 450 volt...

Jól is néznénk ki:D

Újra kell felvételizni.

És passziváltathatod magad.

Még mindenképpen ingyenes, mert van 12 államilag támogatott féléved. Ha ebből most elhasználtál kettőt, még mindig marad 10.

De amúgy ha a harmadik félévig elkezded a második szakot és párhuzamosan csinálod a kettőt, akkor csak egy félévnek számolják.

2010. nov. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 SzilKa ***** válasza:

Nem szükséges újrafelvételizni, át lehet jelentkezni!

Arra viszont kérdezz rá az új egyetem tanulmányi osztályán, hogy át tudnak-e venni államilag finanszírozott státuszba. Ha nemleges a válasz, akkor érdemes csak újrafelvételizni.


Egy TO-s.

2010. nov. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 SzilKa ***** válasza:

Ja, és passzív félév alatt nem használódik el állami féléved, csak az aktívakat számolják bele.


Egy TO-s

2010. nov. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Elég pontom van, szóval a felvételit nem ezért kérdeztem. Szóval... Újrafelvételi, a mostanin meg passzív. Köszönöm!
2010. nov. 19. 12:44
 7/7 anonim ***** válasza:
van ahova át lehet jelentkezni, ha hasonló a kar és ahova mennél ott kevés az ember. szóval kisebb egyetemeknél van esély, de csak ha jók az eredményeid. nekem pl azt mondták, mikor mikor egy nagy egyetemről át akartam menni egy kisebbre, hogy min 2 teljesített félév és min 40 kredit a régin, akkor szó nélkül átvesznek. persze ez nem lett meg, mivel nem tetszett az első, így újrafelvételiztem és most már minden ok.
2010. nov. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!