Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 3,8-as átlag gimiben?

3,8-as átlag gimiben?

Figyelt kérdés
Kilencediket végzem, és kicsit gyengébbre sikerült ez az év mint ahogyan elterveztem. Nagyon rossz ez az átlag? Egyetem a célom.

2019. jún. 4. 19:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Ennél sokkal több információra lenne szükségünk, hogy érdemi választ tudjunk adni. (Milyen tárgyakból nem voltál jó, milyen szakra mennél, mennyi tanulással értél el ilyen átlagot stb.)
2019. jún. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem sokat tanulok, elég lusta vagyok főleg a tudattal hogy a 9. es a 10. "nem számít"

. A szakot nem tudom, csak annyit hogy egyetem. Nyelvekből jó vagyok, két középfokúm van. A reál tárgyak a gyengébbek (matek és kémia főként).

2019. jún. 4. 20:14
 3/8 anonim ***** válasza:
27%

Nagyon rossz, főleg, hogy amiből rossz vagy, azok kumulatív tárgyak, amikből egyre jobban csúszol lefele. Nyáron találd meg a módját, hogy hozd be a lemaradásodat.


Kilencedikben egy 4,2-4,4 átlag nevezhető elfogadhatónak.

2019. jún. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Kilencedikben általános, hogy mindenki ront, de jövőre MINIMUM a négyes legyen meg.
2019. jún. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem lehetsz hülyegyerek, ha 9.-es korodra két középfokúd van.

Én csak 9. utáni nyáron tettem le az angol b2-t... ennek 4 éve. Érdemes az érdeklődési körödet bővíteni, megkeresni hogy mi az, ami téged érdekel. Sajnos ezt nem a tanórákon fogod megtudni, külön kell foglalkoznod azzal, hogy megtaláld az utadat. Persze nem kell megijedned, 15 éves vagy, nemrég jöttél ki a gyerekkorból, teljesen normális ha tanácstalan vagy.


A lustaság probléma, de nem kell strébernek sem lenned. 9., 10. osztály valóban nem számít sehova, viszont a hozzáállásod nagyban meghatározza a jövődet: hogyan állnak hozzád a tanárok, mennyire tudod szükség esetén letenni a fenekedet és KÜZDENI azért, hogy megértsd az anyagot illetve megtanuld... Ha egy átlag gimiben nem is, egyetemen nagyon fontos lesz, főleg ha műszaki egyetemre mész.

Jó pihenést a nyárra.

19F

2019. jún. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Nem a legjobb átlag, jövőre legyen a cél (ahogy előttem is írták) olyan 4,2-4,4 között.

Egy tanács, (amit én is megofogadhattam volna): tanulj minden nap egy keveset és akkor nem egyszerre kell sokat!

Én sem voltam egyébként a legjobb tanuló a gimiben (végig kb 4,0-4,2 volt az átlagom), viszont szerintem az a fontos, hogy ha nem is vagy mindenből jó, akkor legalább találj 2-3 olyan tantárgyat ami érdekel és abból legyél nagyon!! jó.

Nálam legalábbis így volt és simán bekerültem az egyetemre, pedig én is lusta voltam, de volt 3 erős tantárgyam. (456 pontom volt ha ez mondd valamit) :)

2019. jún. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én csak ennyit tudok hozzá szólni:


[link]

2019. jún. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Feküdj rá arra amiből jó vagy (nyelvek), de vigyázz, hogy matekból ne csussz le nagyon, mert egymásra épül.
2019. jún. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!