Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 455 pont elég lesz jogász...

455 pont elég lesz jogász szakra idén?

Figyelt kérdés
A minimumponthatárt levitték most 440-re, így nagyon remélem bejutok államira. (Szegedre egyébként)
2019. jún. 4. 22:34
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Idén nagyon könnyűek voltak a magyar, töri érettségik, ezért várhatóan emelkedni fog a ponthatár a tavalyihoz képest.
2019. jún. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A tavalyi 460 volt, ez még emelkedni? Amikor így is kb 5 ember jut be? :D


Akkor minek vitték le a minimumot? Remélem nem így lesz. Majd meglátjuk.

2019. jún. 5. 12:00
 3/8 anonim ***** válasza:
A minimum valóban lement 440-re de ne hiszem, hogy az egyetemek sokat fognak változtatni a 460-as állami ponthatáron. Az önköltésges meg olyan 375-85 körül lesz (mint általában). Abból gondolom, hogy a 460-on nem akarnak változtatni, hogy nálunk (Pázmány) van egy úgynevezett felvételi kiválósági ösztöndíj, amit azoknak adnak, akik nem érték el a 460at de 450 felett voltak. Lényege, hogy ilyenkor az önköltésg felét visszaadják. Na most ezt az öszdöndíjat meg fogják hírdetni következő félévre is (2019/20/1) változatlan feltételekkel (min. 450 pont). Szóval ha lejjebb menne a 460-as ponthatár ezt az ösztöndíjat vagy megszüntetnék vagy a feltételeken változtatnának. De mivel egyik sem történt valszeg marad a 460-as állami ponthatár. És ha a Pázmányon marad valszeg az ELTE-n és Károlin sem lesz másképp. A többi (vidéki) egyetemek nem tudom mit terveznek.
2019. jún. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, nem az egyetem dönti el mennyi lesz a ponthatár.. Még senki nem tud semmit. Azért mert egy ösztöndíjat nem töröltek el, sztem nem jelent semmit.

Majd meglátjuk, másfél hónap. 😅

2019. jún. 5. 14:22
 5/8 anonim ***** válasza:

Hogy ne az egyetem döntené el :D Ki más? :D

A minimum ponthatár, persze, meg van szabva de felé simán mehet a képzést indító egyetem.

2019. jún. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Napokban eszembe jutott amit írtál, megnéztem a honlapon de ott már az fogadott, hogy 430-tól feleznek. :D


[link]

2019. jún. 14. 19:09
 7/8 anonim ***** válasza:
Hoppá. Ez új infó. Akkor leheteséges, hogy 460 alá mennek majd. 445-450 körülre.
2019. jún. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Biztosan 460 alá fognak menni, mert azért vitték le mert nem lehetett a 460-asokból feltölteni az állami helyeket. Nem sokkal, mert pont a levitt ponthatár miatt azok is újrajelentkeztek akik pár évvel ezelőtt pár ponttal csúsztak le a 460-ról, így én olyan 445-455 közöttire tippelném majd a pontokat (mondjuk ELTE-vel kapcsolatban tudok főleg nyilatkozni). Reméljük elég lesz :)
2019. jún. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!