Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miskolci Zrínyi Ilona Gimn....

Miskolci Zrínyi Ilona Gimn. Rajz szak vagy inkább Miskolci Balázs Győző református líceum grafika szak?

Figyelt kérdés
Ki melyik sulit ajánlaná arra vagyok kíváncsi. Ezen belül mik a pozitív, negatív tapasztalatok, illetve kiknek miért és kiknek miért nem ajánlanád. Ha nincs igazán összehasonlítási alap csak az egyik gimiről van véleményetek, nyugodtan írhatjátok ezen szempontok szerint.
2019. jún. 5. 16:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez nagyon fugg attol, hogy kirol van szo, mik a tervei, mennyire akar “vert izzadni” az erettsegiert.
2019. jún. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az érettségivel kapcsolatban annyit hogy természetesen le akarom tenni, viszont grafikus akarok lenni, aztán ha az élet is és én is úgy akarom egy művészeti egyetemre menni festés terén szóval én inkább magát a művészetet helyezném előtérbe viszont a tanulást sem akarom teljesen hanyagolni de száz szónak is egy a vége :a művészet az első a második a tudás. Ilyen alapon melyik lenne a jobb?
2019. jún. 6. 14:01
 3/11 anonim ***** válasza:
Igy a Balazs Gyozo. En is odamegyek:)
2019. jún. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Sajnos egyik suli rajzos részéről se tudok sokat mondani de sztem segít ha leírom amit tudok.

A Balázs Győző tör felfelé, nem tudom miért van ennyire rossz híre a városban, de talán az egyik legjobb suli. A tanárok korrektek, nem terhelik agyon a diákot dogákkal, több a felelés. a kis osztály létszám miatt szorosabb barátságok alakulnak ki (de ez igazából egyénfüggő) akit ismerek szeret oda járni, annyi hogy vallásos szal van hittan meg néha templomba kell járni de senki nem halt még bele. Páran azért mennek oda mert vagy máshova nem jutottak be vagy azt hiszik könnyű de ezek általában kiesnek, tényleg megfelelő oktatást kap mindenki, és le is érettségiznek szóval nem szabad mindig a pletykáknak hinni.


Zrínyiseket is ismerek, ott is nagyon jó közösségek vannak, sok a program, általában mindenki szeret oda járni, olyan mint egy átlag gimi sok doga van, vannak szigorúbb kevésbé szigorúbb tanárok, de ezek alapján ne válassz sulit, mindenhol előfordul. Általában jókat hallok amúgy róla :)


Az meg, hogy grafikára készülsz stb, előny ha rajzos vagy, (nem mondjuk nyelvi osztályos) de

2019. jún. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Upsz.

Szóval tök jó, és talán számít is a suli, de inkább az fog majd érdekelni mindenkit, hogy mennyire vagy jó stb :)

Még gondolkozz az Avasin szerintem, itt is nagyon jó a rajz tagozat és ez se olyan szörnyű mint mondják. Szeretik ijesztgetni az általánososokat valamiért, de mindegyik susu pozitív csalódás lesz...

Amúgy sok sikert ;)

2019. jún. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm sokat segítettél :")) bőven szükségem lesz szerencsére de hátha :) mások véleményére is kíváncsi vagyok még :D
2019. jún. 12. 10:09
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én rajzos Avasista vagyok, de anno mindkét suliban is felvételiztem, szóval csak nagyon kevés véleményem van róluk

A BGY-be rohadt könnyű a felvételi, amikor ültem a teremben és megkaptam a feladatot, akkor csak így néztem, hogy 'most jó helyen vagyok?', de viszont pénzes iskola


A Zrínyivel so-so véleménnyel vagyok, kicsit tetszik is, de állítólag hajszolják nagyon a diákokat


Az Avasi is jó suli, és mint előttem írták sokan ijesztik a felvételiző diákot, de ha szorgalmas vagy akkor menni fog (példa: én pl kitűnő tanuló vagyok úgy, hogy általános iskolában sokan mondták, hogy kieshetek innen). A feladatok nagyon jók, én nagyon imádok rajzolgatni itt, valamint a tanárok is jók!


Én mindhármat megpróbáltam, benne is voltam mindenhol az elsők között, szóval szerintem megéri mindegyiket beírni!

2019. jún. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen hallottam a pénzes részét a dolognak, de hálistennek a családom támogat, nagyszüleim is megígérték hogy támogatnak ha ez összejön. Köszönöm a visszajelzéseket, egyébként az avasi mennyire volt nehéz? Mennyire hajszoltak titeket túl? Több választ is szívesen fogadok még :D
2019. jún. 12. 19:10
 9/11 anonim ***** válasza:
Avasi? Nem olyan nehéz, igazából attól függ milyen volt az általános, én Szilágyis voltam, nekem jó volt az avasi, pihi volt, a Szilágyiban vért izzadt mindenki, szóval hozzá voltam szokva a hajtáshoz. Itt is vannak szigorúbb és kevésbé szigorúbb tanárok, mint minden iskolában, de ezerszer jobb, mint mondták, hogy lesz :) nem szabad mindent elhinni amit mondanak
2019. jún. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én nem érzem úgy, mintha túlhajszolnának, mivel általános suliban is jól tanultam, és itt is néha elég, ha figyelek órán. Persze tanárfüggő, de általában nem kell olyan sokat tanulni, mint ahogy a rémmesékben mondják. A rajznál is ugyanez, én előtte 8 éven keresztül jártam rajzszakkörre, szóval már nagyon sok előzetes tapasztalatom volt. Max itt a rajzházik azok, amelyek lefárasztanak, de ez legyen a legkevesebb, mivel vannak nagyon izgalmasak is! (Egyedi könyvkészítés, filmforgatás stbstb)

De mondom, érdemes megpróbálni, hátha:D

De majd október-november környékén úgyis lesz nyílt nap, ahol akár egy rajzórára is beülhetsz

2019. jún. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!