Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan talalhatnek magamnak B...

Hogyan talalhatnek magamnak B tervet?

Figyelt kérdés
Jovore csak 2 egyetemet fogok megjelolni, tanarnak,de kene b terv is .... informatika erettsegim lesz, emelt torim meg emelt angolom.. ti hova jelentkeznetek meg?
2019. jún. 5. 20:05
 1/10 anonim válasza:

Mi erdekel, miben vagy jo? Mas ut nem nagyon van.. En a mai fejemmel atgondolnam azt is, hogy mik a piackepes szakmak, hogyan kepzelem el magam 10-20 ev mulva, es mi kell ahhoz, hogy a celjaimat megvalositsam.

Mindenkepp az IT szekcio fele huznek, az egy mindig mindenhol hasznosithato dolog.

2019. jún. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szeretek nyelveket tanulni meg.. irodaban nem latom magamat. Tudom, hogy nem ez a legjobb allas, de mar nagyon regen eldontottem, hogy tanitani szeretnek...csak mostanaban kezdtem elbizonytalanodni
2019. jún. 11. 00:19
 3/10 anonim válasza:
Mi az, ami elbizonytalanit?
2019. jún. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az, hogy mas kezdo akar annyit is kereshet, mint en ped2-ben.. hogy annyi ideig az egyetemen tanulod es valljuk be, hogy nem keveset... ahhoz kepest, hogy hiany van beloluk, iden is sokan jelentkeztek es ahhoz kepest keveset vesznek fel
2019. jún. 11. 07:16
 5/10 anonim válasza:
50%

Nezd, ha a penz fontos, akkor nem szabad tanarnak menni. Ezen ninvs mit magyarázni, a helyzet pocsek fizetesugyileg, es nem is nagyon fog javulni a kozeljovoben.


Az egyetemi evek gyorsan el fognak roppenni, es az, hogy 23 vagy 25 evesen jossz ki, sztem abszolut nem szamit, lehet, hogy most meg soknak tunik, de szerintem ez ne legyen mervado a valasztasnal, jo pap ugyis holtig tanul :)


A "keveset vesznek fel" dologgal pedig nem ertek egyet, egy pedagogiara nem kell kuzdeni a bejutasert, ahova kuzdeni kell az egy mome grafika, ahova kb 1000szeres tuljelentkezes van, es felvesznek 12 embert :D


De igazabol akkor sincs nagy baj, ha nem sikerul most eldontened. Az elet folyamatos valtozasok sorozata, soha ne felj valtoztatni. :)

2019. jún. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Mi az, ami elbizonytalanit?"

"Az, ... hogy annyi ideig az egyetemen tanulod"

Hát igen, a tanárságot egyetemen tanítják, ez van...

2019. jún. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"mar nagyon regen eldontottem, hogy tanitani szeretnek"

Akkor legyen a tanítás csak valami mellékes hobbi, és legyen mellette egy jól fizető főállásod.


Vagyis igen, csinálj B tervet. De tervet csak úgy "találni" nem lehet. Gondold meg, hogy a jól fizető állások közül melyik az, amire képes lennél, és amit viszonylag szívesen is csinálnál - legalábbis annyira szívesen, hogy kárpótoljon a kellemetlen részei miatt a jó fizetés.


"kene b terv is .... informatika erettsegim lesz, emelt torim meg emelt angolom"

Ha még csak ott tartasz, hogy "kéne B terv", akkor ne írd le már most, hogy miből lesz érettségid, hiszen hogy miből érettségizz és milyen szinten, az attól függ, hogy mi a B terv, vagyis csak akkor döntsd majd el, amikor már kész a terv.

2019. jún. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A torin kivul mar megcsinaltam a fentieket. Koszonom a "hasznos" valaszt
2019. jún. 19. 20:11
 9/10 anonim ***** válasza:
Több tantárgyból is tehetsz érettségit, mint ahányból kötelező, úgyhogy ne tekintsd lezárt ügynek, hogy miből milyen érettségid lesz akkor se, ha ebből-abból már megvan.
2019. jún. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Olaszbol szerettem volna meg,de inkabb makd nyelvvizsgazok belole gimi utan

Gazdi erettsegit mar nem tehetek es nem is akarnek, mert nem akarok irodista lenni

2019. jún. 19. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!