Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapest Metropolitan vagy...

Budapest Metropolitan vagy Budapest Gazdasagi?

Figyelt kérdés
Egy ismerosom nem tud donteni a ketto kozott (hogy melyik egyetemen tanuljon). Ti melyiket ajanlanatok? Osszehasonlitast vagy erveket varnek.
2019. jún. 5. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Összehasonlítás, hááát. Én METU-s vagyok jelenleg, azt eltudom mesélni, hogy milyen, illetve amiket én tudok a BGE-ről, azokat összehasonlíthatom.


Egyedül annyit, hogy a BGE-nek az összes kara szétszórva van, mi viszont egy helyben vagyunk - az összes üzleti képzés - az Örs Vezér terén. :D ( Ugye milyen sokat tudok a BGE-ről? )


Maga az egyetem elég családias. Olyan teljesen mint egy hatalmas gimnázium, van két épületünk, egy körépület ami nagyon menőn van kialakítva, igaz a székek elég kényelmetlenek, de meg lehet őket szokni. Illetve van egy főépület, ahol normális tantermek vannak - na az tényleg gimi feelinggel rendelkezik -.


Maga az oktatás nem rossz, szerintem. A legtöbb oktató nem teljes állású, hanem van oktatónk a SZIE-ről, a Corvinusról, a BGE-ről, de volt vendégoktatónk vidékről is. Egyszóval teljesen vegyes a tanári gárda.

A nyelvoktatás szerintem lehetne jobb, de azon mindig próbálnak valamit javítani. Meglehetősen sok nyelv közül lehet választani, s van amit tényleg anyanyelvi tanár oktat, illetve vannak szakmai nyelvi órák is ( amik kötelezőek egyes szakokon ).


A társaság nagyon vegyes, biztosan találni fog az ismerősöd itt az érdeklődésének megfelelő baráti kört.

Szoktak lenni bulik, bár ahhoz képest amiket hallottam korábban a suliról, sokkal kevesebb.


Van menza, ami nagyon finom, közel az IKEA van itt egy pláza is, szóval ha sok órád van egy napon, akkor ez is megoldható.

Viszont vannak órák, amik nagyon-nagyon későre vannak meghirdetve. Nem egy előadásom 19-től 20-ig volt meghirdetve.. ki járna be arra? Ez javarészt azért, mert az oktatók így érnek rá.. :/


Hátrány hogy nagyon kint van, én tömegközlekedéssel járok és mindig rengeteget kell utazni, illetve az Örs az nem kimondottan szép környéke Budapestnek..

Vannak nagyon fura oktatók, de vannak kedvesek is, szóval róluk nem tudnék csak rosszat illetve jót elmondani.


Az ügyintézés, TO.. áh.. az valami botrányosan lassú és béna :D


Valamint nagyon sok a külföldi hallgató! Ez szerintem pozitívum, tudsz nyelvet gyakorolni meg ismerkedni :D


Igazából ennyi jutott eszembe.

Biztos lesznek akiknek más a véleményük, a BGE-t egyáltalán nem ismerem, csak annyira mint amit a legelején írtam :D

2019. jún. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszonom ezt a reszletes valaszt, megy a zold kezecske :D
2019. jún. 6. 06:59
 3/6 anonim ***** válasza:
BGE mellett érvként mindig a gyakorlatorientáltságot szajkózzák, ahhoz képest amiket hallok elég nagy marhaságokat tanulnak. Pl. a lingo szoftvert, amit kutya sem használ. Corvinuson meg elég naprakész dolgok vannak, ami kell a munkaerőpiacnak. SQL, VBA... ehhez képest állítólag Corvinuson csak elméleteket magolnak, és a BGE-n meg a gyakorlatot tanulják meg... (legalábbis a BGE diákjai szerint) hát elég érdekes. Metropolitanon asszem excel volt kicsit komolyabban meg SAP még pár éve(ne legyenek tévképzeteink, a multikat javarészt csak az érdekli, hogy mit tanultál a géptermi órákon, nem a SWOT elemzés) azóta nem tudom, hogy lett-e több minden beiktatva.
2019. jún. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
BGE-n is tanítanak SQL-t, VBA-t.
2019. jún. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4. Maximum a pszk-n, külkeren kétlem, kvik-en pláne.
2019. jún. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen-igen. Pszk-n.
2019. jún. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!