Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Félév elején vizsga (BME)?

Félév elején vizsga (BME)?

Figyelt kérdés

egyszer valaki olyasmit magyarázott nekem, hogy lehet kövi félév elején is vizsgázni, ha idén nem sikerült a tantárgy, lehet nagyon félreértettem, ilyen létezik?

gondolom fel kell venni a vizsgakurzust év végén, de nem kell várni a kövi félév végi vizsgaidőszakig, hanem a szorgalmi időszak elején vagy előtte (???) lehet vizsgázni

lehet butaság és csak ezt akartam hallani :(

és nem, nem fogom őt megkérdezni megint, mert nem olyan viszonyban vagyunk amúgy



2019. jún. 6. 00:54
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

A tárgy oktatóját kérdezd, hogy indít-e vizsgakurzust és milyen feltételekhez kötött. Évenként, és az adott oktató aktuális hangulatától is függhet.

Más egyetem, de nálunk az egyik tanárnál idén sikerült néhányaknak kisírni a vizsgakurzust és a ráépülő tárgy felvételét is.

2019. jún. 6. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Én a BME-re jártam, ilyen nincs. Vizsgázni csak vizsgaidôszakban lehet
2019. jún. 6. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Lehet szorgalmi időszakban is vizsgázni, de általában csak a vizsgaidőszakban írnak ki vizsgát. Nekem egy olyan tárgyam volt, amiből szinte mindenki megszerezte az aláírást, viszont kevés kreditet ért és nem épült rá semmi, így sokan halogatták a vizsgát. Ebből a tárgyból mindig voltak vizsgák a szorgalmi időszakban is. Ezek szóbeli vizsgák voltak, írásbelit valószínűleg nem írtak volna ki néhány ember kedvéért.

Szorgalmi időszak előtt akkor lehet vizsgázni, ha méltányosságból kérsz extra alkalmat, de ezt csak akkor érdemes kijátszani, ha azon az egy vizsgán múlik, hogy mikor végzel.

2019. jún. 6. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

Teljes mértékben tárgyfüggő, ne itt keress rá választ. A tanárral kell megbeszélni, hogy ilyen-olyan okból, ha lehet írjon ki vizsgaalkalmat még a szorgalmi időszakban. Ehhez nem árt, ha többen vagytok, és nyomós indokotok is van (pl. őszi félévben esedékes záróvizsga), esetleg ráépülés.

Ilyenkor két lehetőség van, vagy hirdetnek meg vizsgát tényleg a szorgalmi időszakban (ez a ritkább), vagy még a regisztrációs héten. Ennek előnye, hogy akár a ráépülő tárgyakat is van lehetőséged felvenni.

Nekünk az egész képzés alatt csak a nehezebb szigorlatból adtak ilyen lehetőséget, más tárgyból nem (BME-GPK).

2019. jún. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én BME-s vagyok, sose hallottam ilyet (VIK).

De nem elképzelhetetlen, csak normális oktató kell hozzá. Pl megbeszélitek, hogy az 5. heten vizsgázol, vizsgaidőszakban ugyan kiírják, de te a már megszerzett jegyet kapod, tehát nem kell elmenned. De kevés ilyen jószívű ember van, főleg a BME-n. 🤣🤣🤣

2019. jún. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem van ilyen, én is így hallottam. Például analízis szigorlaton. Bár erre vannak megfelelő VIK-es csoportok, fórumok ahol valid infókat lehet kapni.
2019. jún. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Több egyetemen létezik ilyen, ez az vizsgakurzus előrehozott vizsgával. Második félév végi tárgyakból szoktak ilyet kiírni, a lényeg, hogy felveszed vizsgakurzusnak a bukott tárgyat, és A vizsgázni elmehetsz belőle a következő szorgalmi előtti héten, meghatározott időpontban. Ha sikerül, akkor teljesített a tárgy, felveheted a ráépülőket és nem csúszol, ha nem sikerül, akkor csúszol, a B és C vizsgát a következő vizsgaidőszakban teheted le. Kérdezz rá az érintett tárgy tanáránál!
2019. jún. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Akkor majd még körbekérdezek, csak abban nem voltam biztos, hogy nem e hülyeség ez, mert akkor hagytam volna.
2019. jún. 6. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!