Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az államvizsgát mennyire...

Az államvizsgát mennyire veszik komolyan mesterképzésen? A kettest megadják ha azért képben vagyok vagy nagyon számítsak keresztkérdésekre a tételekkel?

Figyelt kérdés
Érdekes módon hiába voltak bent a védésen a tanszék nagyágyúi barátságosak voltak és nem szemétkedtek. Sőt korrektek voltak.
2019. jún. 7. 21:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Látják,hogy képben vagy akkor biztos hogy nem fognak megbuktatni. Függ az intézménytől is ez, valahol a semmiért is átnyomnak ami szerintem eleg gáz...
2019. jún. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Alapvetően képben vagyok csak néhány más szakirányhoz tartozó tétel bajos kicsit.

Hiába van alap és szakirányos tétel valahogy az alap tételek közül mindig bekerül pár szívatós. Bár közel sem annyi mint BSc-n.

2019. jún. 7. 21:58
 3/3 anonim ***** válasza:

Nagyon változó, ahol én végeztem a karon belül is jelentős eltérések voltak. Az egyik szakon úgy mentek hogy mindenki tiszta nyugis volt, mert köztudottan szinte csak akkor buktatnak ha visszaadják a húzott tételt. Ezzel szemben egy másik szaknak nagyon rossz a híre, elméletileg direkt szívóznak a tanárok hogy megmaradjon a szak "híre", amíg vártam a sorom egy csaj sírva jött ki annak a szaknak a bizottságtól, tegyük hozzá egyből jobban elkezdtem parázni miatta.

Nálunk azért nem volt ennyire szélsőséges szerencsére, habár voltak szerintem szemét belekérdezések, de nem rontottak sokat a jegyen ha ezek nem mentek.


Nálunk a védés a tételek felmondása után volt, ahhoz képest amit előtte rendezek csak 1-2 könnyű kérdést tettek fel, ott már inkább csak le akarták zavarni a dolgot. Nem tudom nálatok ez mennyire lehet más, mert nálunk ez a védés dolog inkább csak formalitás, szóval lehet a tételek kapcsán már szemetebbek lesznek. Az a gond hogy simán lehet egy alapjában kedves tanár is aznap szivatós kedvében vagy éppen egy rettegett professzor is lehet nagylelkű hangulatban.

2019. jún. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!