Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagy Etele könyve (2017-es...

Nagy Etele könyve (2017-es kiadás) az emelt biosz szóbelihez elég?

Figyelt kérdés
Az emelt biosz szóbelire készülök, és azon gondolkozom, hogy vajon elég-e csak a Nagy Etelés könyv? Az írásbelim 88% lett, arra a Mozaikos könyvekből, Kleininger Tamás összefoglalójából, a Maximos könyvekből is készültem, de elvileg csak a követelményrendszer alapján lehet összeállítva a szóbeli tétel is.

2019. jún. 8. 21:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
67%

Én is azon a véleményen vagyok, mint az előző válaszoló.

Én a mozaikos + etele könyvből készültem, szintén maxos lett a szóbelim.

Szerintem etele könyve nagyon jó, de azért a mozaikosból is tanultam mellé.

2019. jún. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
82%
Hát ha olyan tételt húzol ami benne volt könyvbekben és meg is tanultad akkor könnyű persze. De ha olyat húzol amit eletedben nem láttál akkor nem tudsz mit csinálni. Az hogy a facebook csoportokban mik vannak az nem releváns tanulási forma és ugyancsak nem fair. Hiszen nem mindenkinek van.
2019. jún. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
64%

Hát nincs rajta államtitok, úgyhogy bárki hozzáférhet, aki belép a csoportba.

Szerintem is felesleges a 3-4 vagy akárhány könyven végigmenni, ha adott egy, amit felkészít egy az egyben. Ha ezt valaki túl töménynek találja vagy nem bízik magában vagy kiegészítésként valamit akar olvasni, akkor szerintem már csak a Fazekas-Szerényi 2 kötetes Biológia könyvet éri meg megvenni, semmi mást.

2019. jún. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
64%
Értelek 12-es, de szerintem ez nem gyakori. Évek óta figyelemmel kísérem az emelt érettségiket, mindig kérdezgetem a gimimből az orvosira jelentkezőket, a biológia tanárokkal is rendszeresen beszélek, és nem hallottam még erről a jelenségről. Írásbelinél már inkább, mondjuk a 15-ös érettségiben a kromatográfiás feladat. Na az már egyetemi szintű anyag volt.
2019. jún. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 csingilingg84 ***** válasza:

Az emelt biológia tételcímeit minden év decemberében közzéteszik, eddig én még nem láttam változást benne (mióta követem). De azért belinkelem: [link]


Csak ezek a tételcímek vannak, hozzájuk kérdések (A tétel). A "B" tétel egy tudományos cikk, kérdésekkel vagy esetleg számolással. Van ami a szövegből kivehető, és van amihez másik témakör/témakörök anyaga kell. A fb-n pedig az Etelés csoportban leírják sokan, hogy mit húztak, de akár itt gyakorin is lehet ezt-azt találni.

2019. jún. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!