Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt olyan aki elvégzett...

Van itt olyan aki elvégzett egy felsőoktatási szakképzést és utána átment ugyan azon a szakon belül alapképzésre és lediplomázott?

Figyelt kérdés

2019. jún. 11. 11:20
 1/4 anonim ***** válasza:
20%
Nem tudom mi ertelme ennek...az egyetem se egy elvegezhetetlen dolog. Csak az idődet pazarlod,mivel alapszak utan le se szarjak hogy neked van FOSZK okleveled. Csomo alapszak van amit el lehet vegezni anélkül hogy megszakadnal. Kb ami nagyon kemény: par gazdasági szak, orvos, gyógyszerész, mérnöki ( nem mindegyik), jog (pl ELTE) stb. Kezdjuk ott, hogy amit FOSZK képzésen megtanulsz valószínűleg 80 szazaleka elveszik egy év utan,tehat egyetemen ujra meg kell tanulnod. En se emlékeztem semmire allamvizsgara készüléskor amit 1-1,5 eve vettünk, újra kellett tanulnom az egészet.Annyi hogy ismeros volt a temakor de az edeskeves...Menj egybol alapszakra,ne felj el tudod vegezni ha odateszed magad.
2019. jún. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt fogom tenni ,mivel nincs választásom.

Nem értem el annyi pontot, ami kéne az alapszakra, és nem jelentkeztem önköltségesre .

2019. jún. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben megertem, legalább addig is csinálsz valamit. Mire jelentkeztel?
2019. jún. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A többség aki FOKSZ-ról megy alapszakra a pénz miatt teszi, nem a papírt akarja halmozni. 1.750.000 Ft helyett így "csak" egy milliós diákhitelem van, valamint a szakképzés miatt gyakornok voltam egy cégnél és maradhattam utána az alapszak mellett is náluk diákként. Így olcsóbban megúsztam és van 2,5 év gyakorlatom is, valamint csak fél évvel végeztem később, mitha kapásból alapszakra mentem volna. Múlt héten államvizsgáztam, szóval még a diplomát nem kaptam kézhez, de már sikeresen befejeztem az alapszakotn gazdmenen tanultam.
2019. jún. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!