Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák

A kérdés

Ha keresztféléves felvételi eljárás során jelentkezem 2019 végén, akkor újra kell érettségiznem valamiből?

Jogira jelentkeztem eleve, de eléggé elbizonytalanodtam magamban, és inkább más szakra jelentkeznék. Az önköltséges, szeptemberben induló jogász képzésre szinte biztos, hogy felvennének, de azon gondolkodom, hogy visszavonom a jelentkezésemet. A pszichológiát és a koreai szakot jelölném meg a keresztféléves felvételi eljárás során, amelyre 2019 végéig lehet jelentkezni. Azt szeretném kérdezni, hogy szükséges, lesz-e októberben újraérettségiznem valamiből?

Köszönöm előre is a válaszokat.

Keress kérdéseket hasonló témákban: keresztfélév, felvételi, egyetem, jelentkezés, érettségi

jún. 12. 18:58  Privát üzenet  

A válaszok
Te honnan tudod milyen képzések indulnak februárban? Még ki sem hirdették. Én pl. beütöttem pár egyetemet, de egyiknél sem indult eddig keresztéflévben jog. Valamit nagyon keversz...Keresztfélévben kevés szakot indítanak..

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont jún. 12. 19:32 Privát üzenet
Keresztféléven mesterszakok indulnak meg 1-2 magánegyetemen fizetős alapszakok, többnyire gazdasági képzések. Pszichológia, nyelvszakok, jog csak ősszel indul, 2020-tól viszont elméletileg kelleni fog egy emelt érettségi.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont jún. 12. 20:40 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Milyen a Győri Révai gimnáziumban azon felvételi eljárás menete, ha 10. -ben szeretnék erre a sulira váltani? A személyes beszélgetés mire lehet számítani? Volt már olyan, aki...
Hova van esélyem bekerülni?
Az osztályozó vizsga eredményeit meg kell adni az E-felvételi eljárás során?
A lányom most felvételizik (nyolcadikos) és a harmadik kerületi Kőrösit nézte ki magának. Vélemények, tapasztalatok az iskolával kapcsolatban?
Középiskolai felvételit egy évvel később meg lehet ismételni?
A MOME animáció alapképzési szak felvételi második fordulójára hogyan tudok felkészülni?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Magyar iskolák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!