Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha keresztféléves felvételi...

Ha keresztféléves felvételi eljárás során jelentkezem 2019 végén, akkor újra kell érettségiznem valamiből?

Figyelt kérdés

Jogira jelentkeztem eleve, de eléggé elbizonytalanodtam magamban, és inkább más szakra jelentkeznék. Az önköltséges, szeptemberben induló jogász képzésre szinte biztos, hogy felvennének, de azon gondolkodom, hogy visszavonom a jelentkezésemet. A pszichológiát és a koreai szakot jelölném meg a keresztféléves felvételi eljárás során, amelyre 2019 végéig lehet jelentkezni. Azt szeretném kérdezni, hogy szükséges, lesz-e októberben újraérettségiznem valamiből?

Köszönöm előre is a válaszokat.



2019. jún. 12. 18:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Te honnan tudod milyen képzések indulnak februárban? Még ki sem hirdették. Én pl. beütöttem pár egyetemet, de egyiknél sem indult eddig keresztéflévben jog. Valamit nagyon keversz...Keresztfélévben kevés szakot indítanak..
2019. jún. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Keresztféléven mesterszakok indulnak meg 1-2 magánegyetemen fizetős alapszakok, többnyire gazdasági képzések. Pszichológia, nyelvszakok, jog csak ősszel indul, 2020-tól viszont elméletileg kelleni fog egy emelt érettségi.
2019. jún. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!