Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen milyen indokokkal...

Egyetemen milyen indokokkal szoktak egy-egy vizsgáról igazoltan hiányozni?

Figyelt kérdés

2019. jún. 13. 15:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Orvosi igazolás, de akkor is illik szólni előtte, hacsak nem az odaúton leszel rosszul. Egyszer vizsga előtt bementem a tanárhoz, hogy mindjárt összeesem, hazamennék, azt mondta, ő már sok szimulánst látott, és rajtam látja, hogy tényleg rosszul vagyok - nem kért igazolást.

Gondolom, lehet még ilyen pl. haláleset, esetleg tömegközlekedésben jelentős késés (pl. vonat több óra, igazolással)

2019. jún. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
persze, nyilván vizsga előtt szólnék a tanárnak
2019. jún. 13. 15:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Orvosi ok, utólag is beviheted annyi, hogy a to valószínűleg az oktatóhoz is elküld, hogy mutasd be az igazolást.

Én egyszer a hétfő hajnalt hánytam végig, az ügyeleten nem adtak igazolást, háziorvosom nem volt a városban a leletemmel mentem az oktatóhoz, a TO azt mondta csak akkor fogadják el így ha a tárgyfelelős áldását adja rá.

2019. jún. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Privátokra nem szoktam válaszolni, itt írok. Arra hivatkozol amire akarsz, az oktató elszokta fogadni az orvosi igazolást. Az más kérdés, hogy javarészt tisztában vannak azzal, hogy a hallgatónak kutyabaja csak a pénzbüntetést akarja elkerülni az igazolással.

Hogy hagy-e vizsgázni, hírdet-e meg a kedvedért másikat az teljesen rajta és a jóindulatán múlik. Ha amúgy biztosította a vizsgaidőszak során a 3 vizsgalehetőséget megfelelő számban meghirdetve nem kötelessége más időpontot is kitűzni.

2019. jún. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én igazából leszarom, ha szólsz előtte, akkor elfogadom igazoltnak, de legtöbben orvosi igazolást szoktak kérni; csak már nyilván a vizsga előtt írj az oktatónak, aztán később küldd el neki az igazolást emailben vagy ha máshogy kéri, akkor vidd be.
2019. jún. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!