Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fel fognak venni ennyi ponttal...

Fel fognak venni ennyi ponttal az egyetemre szerintetek?

Figyelt kérdés
Sajnos eléggé rosszul sikerült az érettségim, és kiszámoltam hogy a legrosszabb esetben is hány pontot érnék el, ami a 288 pont volt. BGE gazdálkodás és menedzsment szakára mennék természetesen önköltségesre, tavaly 284 volt az utolsó ember pontszáma, aki bekerült. Kérdésem az lenne, hogy szerintetek feljebb fog-e menni a ponthatár? Tudom hogy rengeteg mindentől függ ez, de szerintetek van rá esély hogy ilyen kis ponttal bekerüljek? A válaszokat előre is köszönöm!

2019. jún. 13. 17:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Előtte pedig 280 volt, szóval az esély megvan.
2019. jún. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát...Esély mindig van, de ha a legjobb eseted sem túl magas pontszám, akkor a helyedben néznék B tervet.
2019. jún. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Tanulni kellett volna egy kicsit es akkor 310-320 pontod simán lenne. Nem kellene számolgatni...
2019. jún. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, hogy ez tipikusan az a szak, ahol idén nőni fog a ponthatár. Én is sok év után utolsó lehetőségként jelentkeztem most egyetemre, mielőtt a felvételi rendszert (újra) megváltoztatják.


Tavalyihoz képest 10%-kal nőtt az ide jelentkezők aránya. ami mondjuk nem sok, ha azt nézzük, hogy 88/98 főről van szó, de ez a pontoknál is jelentkezhet. Ráadásul ha valaki a régi rendszer szerint érettségizett és esetleg diplomája is van, úgy jelentkezik, annak jó eséllyel nálad lényegesen több pontja van (nekem a diploma 380-at ért). Oké, hogy ezek leginkább levelezőre mennek, de én azt tapasztaltam, hogy messze nem mindenki.

2019. jún. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én se levelezore fogok, 438 pontom van diplomaval. Munka mellett mar nagyon nehéz lenne csinalni...hetfotol pentekig munka utana meg pentek delutan + szombat suli. Rokonunk így csinálta és ő javasolta nekem hogy ameddig tudok maradjak nappalis,mert ezt igy csinalni 3-4 evig nagyon stresszes... Szerencsere a szüleim tamogatnak,de suli mellett mindenkepp szeretnek melozni szabadidőmben,hogy megfelelo gyakorlattal rendelkezzek es tudjam fizetni a dolgaim.
2019. jún. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5

az jó, ha meg tudod így oldani.

Szüleim ugyan támogatnak mindenben, de nekem már saját családot, gyereket kell eltartanom, és irányítanom nap mint nap. Egy nappalis munkarendű suli mellett ez nem menne. Így bmennyire is nehéz, h-p meló, p-sz suli. Ez van.


Egyébként én a 380 pontommal (pluszok nincsenek) pont olyan helyre jelentkeztem, ahol évek óta 280-290 között mozog a felvételi ponthatár. Szóval miközben magamban igyekszem egészen biztosnak lenni, azt gondolom, pont az ilyen és hasonló pontszámok miatt fog megnőni ezeken a szakokon a ponthatár.

2019. jún. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!