Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Továbbtanulásnál csak szerinte...

Továbbtanulásnál csak szerintem igazságtalan a duplázás?

Figyelt kérdés
Pl van aki egész iskolai tanulmányait magasról letojta, de doplazassal ugyan olyan pontot is elérhet, mint az aki végig az összes tantárgyat készült. Tudom, hogy ez a lényege, de érdekel ti mit gondoltok erről.

2019. jún. 14. 15:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%

Mindenkinek adott ez a lehetőség. Miért lenne igazságtalan? Azért mert valaki hátradőlve jobb pontot kapott mint aki vegig gürizett, de mégsem lett olyan jó minden tárgya? Akkor miért nem ment ő is a duplázásra?

Vagy nem értem mi az igazságtalan.

2019. jún. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%
Ahhoz, hogy valaki jóra megírja az érettségit, ugyanúgy kell tanulni. Emiatt egyáltalán nem igazságtalan.
2019. jún. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem sem igazságtalan. Mivel mindenki előtt nyitva áll ez a lehetőség így teljesen igazságosnak tartom a rendszernek ezt az elemét.
2019. jún. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

Nem, sőt, igazságosabb, mert ami az egyik suliban csak 3-as, az egy másikban akár 5-ös is lehet, ezért ezek nem igazán mérvadóak, az érettségi viszont mindenkinek ugyanaz (legalábbis az írásbelik meg az emelt szóbelik).

Mondom ezt úgy, hogy engem duplázással nem vettek volna fel, hozott pontokkal meg simán benn voltam, mégis a duplázást tartom igazságosabbnak.

2019. jún. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
Nem, inkább az igazságtalan, hogy nincs szóbeli felvételi. Olyan emberek kerülnek be akik egy szót nem tudnak majd senkihez szólni “értelmiségiként”, de magolásban jók, így felveszik őket. Botrány..
2019. jún. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, én pont máshogy látom. Szerintem az az igazságtalan, amikor valaki olyan nyer felvételt egy szakra, aki a 2 felvételi tárgyból 60-70%-osat írt, míg aki relatíve jobbra megírja, pl. 80 %-ra, annak nem sikerül, mert a másik jelentkezőt a többi (az egyetemi szakhoz teljesen irreleváns érettségi tárgyak) 95%-os eredményei juttatják be.
2019. jún. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Valójában fordítva van a dolog. Pont hogy a duplázás az, amelynek értelme van. Az utolsó válaszoló is helyesen rámutat, hogy más tárgyak beszámítása egyszerűen butaság. Ha rajtam múlna, csak duplázás lenne, a másik számítási módszert eltörölném.


Nevetséges dolog már önmagában is, hogy aki pl. orvosira vagy mérnökire megy, beszámításra kerüljön a történelem és magyar évközi jegy.

2019. jún. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeteket!:) Valóban van benne egy két igazság.
2019. jún. 15. 22:22
 9/13 anonim válasza:
20%
Jövőre egyébként megszűnik a duplázás lehetősége!
2019. jún. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem szűnik meg. Honnan vetted ezt a marhaságot te ostoba?
2019. jún. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!