Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A 9. -es magyar nyelvtantól a...

A 9. -es magyar nyelvtantól a többi év tananyaga könnyebb vagy nehezebb?

Figyelt kérdés
9, 10, 11, 12. évfolyamon legnehezebb a nyelvtan?

2019. jún. 14. 17:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a 11es nyelvtan egész könnyű, ott inkább retorika, nyelvjárások ilyesmik vannak. A tizedikes meg a kilencedikes nagyon száraz, mondatelemzés meg hasonlók, ha ez vele a bajod akkor később jobb lesz.
2019. jún. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én most érettségizem és a nyelvtantételek nagy része rizsa. Talán a szintagmákat meg a mássalhangzótörvényeket mondanám “nehezebbnek”, de ugyanolyan szintű kb, mint amit már 8-ban tudni kellett. A többi anyag mind magolás gyakorlatilag.

4 év alatt amúgy egyedül az okozott problémát, mikor a versekben a bonyolultabb stilisztikai eszközöket kellett felismerni (pl.allegória, metonímia), mert ott már sokszor nem voltak éles határok, nem lehetett konkrét szabályokat használni. De ez csak egy kis rész volt és túl lehetett élni:)

2019. jún. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szerintem kilencedikben kicsit nehéz, aztán egyre könnyebb. Pl. 12-ben már kb. nem is tanultunk semmit.
2019. jún. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!