Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kisképzőbe átjelentkezés?

Kisképzőbe átjelentkezés?

Figyelt kérdés
Fotográfia szakra szeretnék menni, most vagyok kilencedikes egy elég jó gimnáziumban. Központim jó lett, általánosban végig kitűnő voltam. Sokak szerint van tehetségem a fotózáshoz. Szerintetek van esélyem valahogy meggyőzni őket?

2019. jún. 16. 20:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
szerintem megyőzni van esélyed őket. viszont a fotózásra építeni a jövődet egyáltalán nem biztos, hogy érdemes. a fotózás nagyon költséges műfaj és mivel egyre többen művelik hobbiból, kedvtelésből is, megélhetésként egyre kisebb rá a férfizetni hajlandó kereslet, egyre kevésbé jövedelmez jól. ha jól akarod csinálni, fontos minél jobban megtanulni, de iskolai tanulmányokban egyáltalán nem biztos érdemes erre alapozni. szerintem tanulj valamilyen üzleti, gazdasági területen, ami egy későbbi fotós karriert is támogatni tud, de ha a fotózás nem jön be, akkor megélni is lehet belőle önmagában - nem úgy, mint a fotózásból, amiből önmagában sosem fogsz megélni, csak mert tehetséges vagy, kell mellé tudnod az üzletet is jól kezelni, amit a fotó suliban nem fognak neked olyan jól megtanítani, mint egy üzleti suliban.
2019. jún. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Átjelentkezéssel tudod ezt megvalósítani. De ehhez az iskola felvételi követelményeit kell teljesítened. Tehát a rajz felvételit (portré, csendélet, kreatív feladat) meg kell csinálnod. Ennél a sulinál nem számít annyira a központi felvételi pontszám. Az előttem szóló negatív kommentálót (és a hozzá hasonlókat) felejtsd el. Egyszerűen ne foglalkozz velük. Válassz ki egy dolgot, amiben nagyon tehetséges vagy és azzal foglalkozz. Mindenáron.
2019. jún. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A következő tanévet nem tudod ott kezdeni, ezt felejtesd el. Majd csak a 2020/21-est, ha végigcsináltad a felvételi procedúrát és fel is vesznek. Tehát amikor 11.-be mennél a jelenlegi sulidban. Van ennek értelme? Inkább érettségizz le és utána menj oda felnőttképzésre
2019. jún. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!