Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szegedi Tudományegyetem...

Szegedi Tudományegyetem biológiáról szeretnék átjelentkezni ELTE biológiára. Megéri?

Figyelt kérdés

Két okom lenmne erre.

Egyfelől azt hallottam, hogy az ELTE biológián a szegedihez képest kevesebb, és "puhább" a számonkérés.

Mielőtt bárki magára veszi, egyáltalán nem rossz dolog ez. Szegeden már szerintem átestek a ló túlsó oldalára, és olyan böszme nagy anyagot kell tanulni, hogy az már kontraproduktív. Nem többet fogsz ezáltal tudni, hanem csak mindent hallomásból sekélyesen fogsz ismerni, mert egyszerűen nem lehet mindenre időt szakítani (aki tud az örüljön a képességeinek, én és sokan mások nem tudunk).

Szóval az ELTE-ről azt hallottam hogy kevésbé éjjel-nappal seggelős.


A másik ami miatt megfordult a fejemben az átjelentkezés, az az, hogy barátaim, és barátnőm is Budapesten élnek, vagy ahhoz közel.


Jelenleg havi 1X, jobb időszakokban kétszer van időm és pénzem felmenni hozzájuk.

Emiatt az elmúlt jó 8 hónapban teljesen elmagányosodtam, belesüllyedtem a folytonos levertségbe.


Jó volna a, ha nem 3 óra lenne egy találkozóig az út, hanem max 40 perc.


Aki végzett, vagy épp ott tanult ELTE bioszon, azoknak mi a véleménye?


Szerintetek tantárgyakat mennyire lehet elfogadtatni?

A két félév alatt legalább 10 tárgyat megcsináltam (néhányat még csak fogok a következő egy hónapban), ezért jó volna ezeket átvinni.


És ilyenkor hány államilag támogatott félévem is marad?


Köszönöm a hasznos válaszokat!



2019. máj. 6. 14:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de azt írod "Jelenleg havi 1X, jobb időszakokban kétszer van időm és pénzem felmenni hozzájuk", miből gondolod, hogy meg fogod tudni engedni magadnak anyagilag az albérleteket?

Egyébként a legtöbb biológus ismerősöm totál depresszióba esett az eltétől, annyiban másabb a szegedi biológusképzésnél, hogy mivel többen tanulnak ott, így kevesebb a gyakorlati képzés. Most hogy te meg tudod-e magyarázni később állásinterjún, hogy az életben nem használtál még pipettát gyakorlatban vagy spektrofotométert, az már a te dolgod, de érted hogy mennyire visszás helyzet. Ha átjelentkezel, arra készülj, hogy az állattan szigorlatokat nem lehet kikerülni.

A tárgyak nagyjából megegyeznek, szóval azokat el tudnád fogadtatni. Ha semmilyen más képzést nem csináltál egyetemn, csak ezt 2 félévig összesen, akkor marad még 8 államilag támogatott féléved.

2019. júl. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
74%
^ Bocsi, elvileg rosszul mondtam, most olvastam, hogy összesen van 12 államilag támogatott félév. Szóval értelemszerűen neked marad 10.
2019. júl. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!