Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit lehet tenni ha a szüleim...

Mit lehet tenni ha a szüleim nem fizetik a kollégiumot?

Figyelt kérdés
Csak a kaját kéne fizetni havi valamivel kevesebb mint 20000. Azt mondták kifizetik mostmár mégse. A suliba akkor is beiratkozok és a koliba is jelentkezek de lehet olyat csinálni hogy lemondom mind a 3 étkezést és ingyenes?
2019. jún. 18. 10:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet. Neked kell fizetned ilyenkor. Ha nem tudod, akkor dolgoznod kell a suli mellett vagy ingázhatsz otthonról. Üdv a nagybetűs életben.
2019. jún. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
37%
Az egyetem alatt 20.000 Ft-ot kerestem egyetlen hétvégén, igaz, akkor mindkét nap 9-18 óráig dolgoztam, de megérte. Szerintem ne mondj le semmit, még előtted a nyár, akár most is tudnál annyi pénzt keresni, hogy ne legyen gondod a kolival meg a kajával. Havi 20.000Ft, az tényleg semmi, bármilyen diákmunkával megkeresheted a többszörösét egy hónapban. :)
2019. jún. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
szerintem gimis lesz a kérdező , nem egyetemista.
2019. jún. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#3 igen
2019. jún. 18. 11:16
 5/12 A kérdező kommentje:
A diákmunka azért nem annyira lehetséges mert napi 2 edzésem lesz
2019. jún. 18. 11:18
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudom a kollégiumban nem lehet csak úgy étkezést lemondani, mert törvény van rá, hogy biztosítaniuk kell. Egy osztálytársamnak mindenféle papírokat kellett szereznie, hogy lemondhassa, egy tanár is csodálkozott, hogy hogyan sikerült neki.

Amit tenni tudsz, Kérdező, hogy még egyszer próbálsz beszélni a szüleiddel (miért gondolták meg magukat?). Ha anyagi gondjaitok vannak, akkor esetleg próbáljátok meg a kollégiumvezetőnek írni egy levelet, amiben leírjátok a problémát, így esetleg kaphattok kezdvezményes étkezést.

2019. jún. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nincsenek anyagi gondok, ők mindig jól éltek, minden amit akarnak megvan csak a gyereknek ne kelljen pénzt adni. Ez várható volt egyébként, hogy ez lesz. Mikor újra szóba hoztam csak kiabáltak. Meg jöttek a kifogások hogy augusztusban nem kapnak fizetést meg stb. Egyszerűen nem akarnak fizetni.
2019. jún. 18. 11:42
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
Sajnálom, hát akkor tényleg nem tudsz mást tenni, mint valami diákmunkát keresni, még most, nyáron, hogy legyen pénzed évközben. Esetleg más rokon (nagyszülők, nagynéni/nagybácsi) nincs, aki támogatna?
2019. jún. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagynéni nagybácsi nem hiszem hogy segítene, nagyszülőket megpróbálom. Köszi:)
2019. jún. 18. 11:50
 10/12 anonim ***** válasza:
74%
Pacsi, velem is hasonló a helyzet, én suli mellett fogok dolgozni, és ha esetleg nem jönne be, akkor beszélek a nagyszüleimmel.
2019. jún. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!