Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik pécsi kollégiumot...

Melyik pécsi kollégiumot válasszam?

Figyelt kérdés

A PTE-re fogok járni de nem tudom hogy hol lakjak..

Tudnátok írni a kolikról?

Hogy melyik milyen?Milyen a környezet,légkör, tanulásra mennyire alkalmas stb.. Milyenek a szobák?(hány fősek)

és számomra elég fontos hogy, Milyenek a wc-k illetve a fürdők?(hogy a fürdők közösek e vagy szobánként vannak és mennyire zártak)


eddig 2x voltam koliba elszállásolva

egyszer csak tálcák voltak meg zuhanyrózsák, se függöny, se falak, se semmi.. másodjára pedig üvegfalak voltak és egymás mellett(és azokkal szemben) volt 3-3 zuhany

na ezeket annyira nem szeretem

Előre is köszönöm a segítséget!



2019. máj. 31. 01:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én a Szántó kollégiumban vagyok, csak jót tudok róla mondani. 0hangzavar, nyugodt, a mi ablakunk egy parkra néz tök jól besüt a nap, mondjuk ez szobafüggő:D 4 ember lakik egy blokkban, a blokk két szobából egy konyhából és egy fürdőből illetve egy wcből áll. A szobák pedig 2 fősek.
2019. máj. 31. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%

Én elsősorban a távolság alapján döntenék, hogy melyik karra fogsz járni és ahhoz melyik koli van közel. Lehet, hogy ez hülyén hangzik, mert Pécs azért nem egy nem tudom milyen hatalmas város és nyilván el lehet jutni emberi időn belül A-ból B-be, de azért napi szinten tömegközlekedve és gyalogosan nem akkor móka ide-oda rohangálni, főleg, ha pl. sietni kell a reggeli órára. Tapasztalataim szerint a buszok sem annyira pontosak... úgyhogy nekem mindig ez volt az első, hogy lehetőleg ne a legmesszebbi legyen.


Én amúgy szintén Szántós vagyok. Vannak blokkos rendszerű szobák, ahogyan az első is írta, de vannak külön 2 fős szobák is. Én laktam olyan részen, ahol 2 fős szobához volt egy "konyha" és a folyosón volt közös fürdő (bár ez inkább külföldieknek szokott lenni, de ez létezik fordított felállásban is, tehát közös konyha-saját fürdő), illetve laktam olyan részen is, ahol volt egy 2 fős szobánk saját konyhával és saját fürdővel. Szerintem felszereltségét, állapotát tekintve semmi probléma nincsen vele, rend van, tisztaság van és még bogarat sem láttam (bár ezek alapvetően a legtöbb kolira szerintem igazak, több is fel lett újítva és nem csúcsszuper modern épületek, de nem is régi, romos akármik, egyedül a Laterum csótányairól hallok néha panaszokat). A közös fürdő sem volt vészes, nem volt kimondottan retkes vagy ilyesmi, volt zuhanyfüggöny is és nem is voltak sokan, szóval én általában tök egyedül zuhanyoztam. A Szántó nyugis is, felénk full csend van (egy ideig laktam a bejárathoz közel, az annyira nem volt kellemes, mert mindenki arra járkált, reggel hangosak voltak a takarítók). Nekem a tanulással nem volt gondom ilyenekkel, hogy pl. hangzavar lenne vagy akármi, mert nincsen. Szerintem így tök normálisnak, rendesnek tűnő emberek laknak ott.


Viszont én a többiről sem hallottam rosszakat, szerintem nem sok különbség lehet a Boszi, Jakab, Szalay, Szántó között. Én is gondolkozom rajta, hogy kipróbálok egy másikat, hátha. Azt még nem tudom, hogy melyiket, de pl. nekem a Boszorkány is szimpatikus (ott voltam párszor és igazából nem mondanám, hogy rosszabb vagy jobb lenne mint a mostani helyem).

2019. máj. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
9%
Nem emlékszem a nevére, de egy nem rég lett felújítva, Én tuti abba mennék első körben. Szerintem a közeg, ahol él az ember, sokkal fontosabb, mint, hogy az órákra 10 vagy 30 perc alatt lehet eljutni.
2019. máj. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Mostmondjammeg válasza:
100%

[link]


a Pécsi Tudományegyetem jelentősen tudja növelni a külföldi hallgatók számát.


Nem neked épült!

2019. júl. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!