Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségiztető tanár csak...

Érettségiztető tanár csak akkor húzat póttételt ha nincs meg a szóbeli minimális pontszáma?

Figyelt kérdés
2019. jún. 19. 08:50
 1/7 A kérdező kommentje:
Tehát hogyha valakinek nincs meg a minimum pontja szóbelin akkor megteheti, hogy nem húzat póttételt de megbuktál? Vagy kötelessége?
2019. jún. 19. 08:51
 2/7 A kérdező kommentje:
Mert írásbelin 36 pontom lett összesen, szóbeli viszont igen nyögvenyelős volt, de nem mondta, hogy húzzak póttételt. Akkor ez jót jelent?
2019. jún. 19. 08:54
 3/7 anonim válasza:

Igen, az jót jelent.

Meg kell adnia a lehetőséget a póttétel húzásra (legfeljebb 3.-mas lehet)

2019. jún. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi. Rákérdeztem más tanártól is, ő azt írta, hogy "nem kötelező póttételt huzatnia ha nincs meg a minimum pontszám, ha tudok belőle valamennyit de nincs meg az a minimum pont attól még megbuktathat".
2019. jún. 19. 09:02
 5/7 anonim ***** válasza:
Rezeg a léc, majd kiderül!
2019. jún. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, többnyire így van. Ha nincs meg a minimum de közel állsz hozzá akkor húzat. Ha még a minimum fele sincs meg akkor simán elkönyveli annak hogy nem készültél rá semmit, mert azért a minimumot simán össze lehet hozni bármiből akkor nem köteles póttételt húzatni, de ettől független húzathat, csak nem kötelessége. Viszont ha a minimum felét átlépted de a minimum nincs meg, és semmi egyéb kérdésekkel sem tudja belőled kicsikarni azt a 1-2 pontot ami kellhet, akkor kell húzatnia másik tételt. Viszont az érettségin a vizsgabiztos hozhat egy olyan döntést hogy ha esetleg az érettségiztető szaktanárod mégsem ad lehetőséget póttétel húzására a vizsgabiztos felülírhatja a döntését és ő mondhatja azt hogy mégis kapjál egy utolsó lehetőséget, mert hátha az menni fog.
2019. jún. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Remélem sikerült. Törinél kissé osszeomlottam, szinte idegosszeroppanasom volt. Mondtam néhány jó dolgot, kérdezett és tudtam pár kérdésre válaszolni.
2019. jún. 19. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!