Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Létezik Magyarországon olyan...

Létezik Magyarországon olyan egyetem, ahol az önköltséges hallgatók is kaphatnak tanulmányi ösztöndíjat, nem csak az államisok?

Figyelt kérdés
Kifejezetten csak a tanulmányi ösztöndíjra gondolok, és úgy tudom, hogy nincs ilyen egyetem, de ha mégis, gyorsabb így megtalálni, mint az összes egyetem oldalát végignézni. Esszét írok, ahhoz kéne.

2019. jún. 20. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs.
2019. jún. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

A tanulmányi ösztöndíjat az állami ösztöndíjas hallgatók után kapott hallgatói normatívából fizetik az egyetemek(119.000 ft/félév/hallgató), így az önköltségesek ilyet nem kapnak.

51/2007. (III. 26.) Korm. rendelet

13. § (1) A tanulmányi ösztöndíj egy tanulmányi félév időtartamára adható. Tanulmányi ösztöndíjban a felsőoktatási intézmény államilag támogatott teljes idejű képzésben részt vevő hallgatóinak legfeljebb 50%-a részesülhet....

2019. jún. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi szépen! :) Ezt a rendeletet én is megtaláltam már, csak ez önmagában nem feltétlenül zárná ki, hogy valamelyik egyetem a saját költségvetéséből önköltségeseknek is adjon tanulmányi ösztöndíjat. Persze az életben nem hallottam még én se ilyenről, csak nem akarok nem 100%-ig biztosat írni az esszémbe.
2019. jún. 20. 14:44
 4/5 anonim ***** válasza:
34%
De egyébként ha nagyon jól veszed a tanulást, át tudsz kerülni bizonyos esetekben önköltségesről államira. Vagy újabb felvételivel is.
2019. jún. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
70%
Pannonon tanultam itt intézményi ösztöndíj címen adtak tanulmányi átlag alapján önköltségeseknek, de az egész képzés során csak 1 szemeszterben lehetett kapni. Annyiból szívás ha mondjuk 2. és 3. szemszterben is eléri valaki a minimumot akkor is csak a 2. szemeszterben adnak hiába jobb a 3.szemeszter átlaga amiért több pénz járna, de legalább valamit adnak.
2019. jún. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!