Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyarországon nem akarják...

Magyarországon nem akarják rendbetenni a FOSZK menetét, működését? Ennek így mi értelme?

Figyelt kérdés

Egyre több helyen látom, hogy aki FOSZK-on végzett, annak nem az éveket számolják be, hanem csak a krediteket, de azt is úgy, hogy nehezen, és alig spórolsz talán 1-2 félévet FOSZK után mire megszerezheted a diplomát, ergo tök felesleges a Foszk, és csak annak éri meg aki nem jut be alapképzésre.


Miért nem tudják megcsinálni úgy mint az angolok például?

Ott szintekre van az oktatás osztva.

Level 3-ig még csak középfok, és onnantól felfele felső fok.

És akinek úgy van kedve, elvégezheti egyhuzamban a 3 éves alapképzést, vagy lépcsőzhet akár évenként, vagy 2+1 év, ahogy akarja.


Level 4 (HnC) - Egyetem első évével egyezik, szintén alacsony a ponthatár mint FOSZK-on,


Level 5 (HnD) - Egyetem második éve, ha megcsináltad az első évet, jöhetsz át ide mindenféle beszámítás nélkül, még ha más tárgyaid voltak is, elég ha azonos a terület, pl informatika,


Level 6 (BSc/BA) - Ez pedig ugye az egyetem 3. éve, ide jöhetsz szintén ha megvan a Level 5, és egy Level, 1 év, így nem késel.


Szóval egész egyszerűen ha nincs elég pontod alapképzésre, akkor lépcsőzhetsz felfele ahogyan csak akarsz, mert elfogadják, csak legyen azonos a pálya, és menj át.


Magyarországon miért kell túlbonyolítani? Nem kellenek a diplomások? Nem éri meg?


Azt ne mondjátok, hogy akkor nem maradna szakmunkás, mert Magyarország még fényévekre áll attól, hogy fölényben legyenek a diplomások és hiány lenne a szakmunkásokból. Mondjuk mindkettőből az van.



2018. nov. 2. 21:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

A FOSZK egy alibi dolog, az ott kiállított papírral tulajdonképpen semmire sem mész, mivel nem diploma.


Szerintem annyi értelme van, hogy egyrész megtanít tanulni aminek nagy hasznát veheted egy TÉNYLEGES főiskolán, másrészt nem enged kihullani az oktatásból. Ezen kívül más előnyét nem tudom mondani.


Hogy miért nem úgy van mint angliában, az gondolom költői kérdés volt. Ha nem akkor megadom a választ: csak.

2018. nov. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én sem jöttem még rá mire jó a FOSZL
2018. nov. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Elírtam, FOKSZ.
2018. nov. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 EVA800 ***** válasza:
Fosz
2018. nov. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 EVA800 ***** válasza:
Jobb az Okj
2018. nov. 3. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#5 Megkérdezhetem miért? Bár igazából azt sem értem, hogy miért létezik ez a két dolog. Egyszerűbb lenne összevonni. Bár ha jól tudom, OKJ-k általában nem egyetemen folynak, nem?
2018. nov. 3. 09:25
 7/11 anonim ***** válasza:
Néhány FOSZK-nál állítólag gyakorlatiasabb az oktatás, mint ugyanannál az alapképzésnél.
2019. jún. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Persze, mert 2 év alatt nem is lehetne elméletet tanulni érdemlegesen.

A képzés gyakorlatiasabb, de utána hova kell aki elvégezte?

2019. jún. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Csak hogy ellenpéldát hozzak fel: Én gazdinfó foszkot végeztem és sikerült elhelyezkednem.

Tény,hogy kevesebb elméleti tudást ad, mint az alap, de akinek nincs elég pontja az alaphoz vahy második szakmaként nem szeretne még minimum 3 évet az iskolapadba ülni, ez annak is esélyt ad továbbtanulni felsőoktatási keretek között.

2019. jún. 9. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ahogyan okj és ok között is, Bsc és bsc között is, foksz és foksz között is van különbség.
2019. jún. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!