Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvételi eljáráson kívüli...

Felvételi eljáráson kívüli bejutás?

Figyelt kérdés

Nyílván vannak olyanok, akiknek nincs elég pontjuk, hogy felvételt nyerjenek egy adott szakra, de vajon megkerülhető-e a rendszer. Ha valaki mondjuk olyan szakirány van szeretne tovább tanulni, amiből mondjuk nagyon nagy hiány van, akkor van esélye, hogy egy szépen megfogalmazott levéllel mégis felvegyék?

Lehet, nagyon bután hangzik, de kíváncsi vagyok. Hallottam már olyat, hogy itt a környéken felvettek így egy srácot, de nem tudom, hogy nappali/levelező, állami vagy költséges meg ilyenek.

Mert ugye az megint más kérdés, hogy valakit felvesznek valahová és átiratkozik másik intézménybe... De itt tényleg arról van szó, hogy nem veszik fel az illetőt.



2019. jún. 25. 00:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincsen semmiféle módja, maximum februárban keresztféléves jelentkezés, de akkor általában csak fizetős helyek vannak, és ott is el kell érni a ponthatárt, amit akkor húznak meg.
2019. jún. 25. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen. Mindenkit ugyanúgy pontszám alapján vesznek fel.
2019. jún. 25. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Azért egyetemen nem hiányszakmákat tanítanak. Meg miért tennének kivételeket? Ráadásul nem az egyetem dönti el kit vesz fel, hanem egy algoritmus rangsorolja a jelentkezőket pontszám alapján.
2019. jún. 25. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Téged nagyon palira vett az a srác. Ilyen nincs, egy egyetem se merné meglépni mert szabályellenes és emiatt büntethető.
2019. jún. 25. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Van ilyen, igen. De csak olyan helyre lehet így felvételt nyerni, ami papíron egy külföldi egyetemhez tartozik.

Pl a Tomori Pál főiskolán van erre lehetőség (meg gondolom több kisebb magán egyetemen, főiskolán). Nemzetközi felvételinek hívják, úgy promózzák, hogy nem kell 280 pont az alapképzéshez. Náluk lehet érdeklődni.

A felvételiről szóló kormányrendeletben ez van róla:

41. § (1) * A külföldi hallgatók részére, idegen nyelven, valamint a harmadik országbeli állampolgárok számára államközi megállapodás alapján meghirdetett képzésekre, a hitéleti képzésekre, a nemzetközi közös képzésekre és a Magyarországon működési engedéllyel rendelkező külföldi felsőoktatási intézmények képzéseire történő jelentkezés határidejét, módját, valamint a felvételi eljárást és követelményeit a felsőoktatási intézmény határozza meg.

2019. jún. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Tehát a lényeg, hogy azokra a helyekre, ami a felvin meg van hirdetve csak a felvin keresztül lehet bejutni, akkor is, ha apád a dékán.

Felvin kívüli eljárás esetén pedig be lehet kerülni egyetemre, csak kérdés az, hogy mennyiért és milyen színvonalú oktatást kapsz érte.

2019. jún. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!