Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz bejutni egy...

Mennyire nehéz bejutni egy jogi egyetemre Magyarkrszágon? Miből milyen szinten kell éretségiznem? Megéri jogász vagy ügyvédként itthon dolgozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Középiskolás vagyok van még egy évem eldönteni, hogy tovább tanulok vagy maradok az iskolámban szakmát tanulni vagy mit hogyan akarok tovább. ( vemdéglátóiba járok)

Valahogy mindig is vonzott a jog és az ügyvédi szakma. És vannak olyan kérdésejm amikre nem találtam választ a neten. Magyaroszágon mennyire nehéz bejutni Elt, Pázmáyn Péter vagy Szegedre jogi egyetemre? Miből kéne emelt éretségiznem? Van annak értelme hogyha emeltezek egyes tárgyakból? Vagy próbálkozza kü,földi egyetemeken? (Úgy tudom, hogy az Eu-s tagallamokon belül ingyenes az egyetem) és ha igen akkor hova érimeg menni? (Sajnos csak angolul tudok :/ ) és itthon megéri jogasz vagy ügyvedként dolgoznj? És ha az lesz valaki es magyarországán diplomázott mit kell tennie, hogy külföldön lehessen ügyvéd/ jogász? Előre is köszönöm😀



2018. márc. 24. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:
48%

Nem könnyű bekerülni, nehéz utána munkát kapni, de ha sikerül, akkor megfogtad az Isten lábát!

[link]

2018. márc. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem reménytelen, ha még azt sem tudod, hogy ez nem tudományos kérdés, hanem képzési.
2018. márc. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Szia.


Kezdjük a bekerüléssel: Le kell szögezni hogy van államilag támogatott és önköltséges képzés. Állami támogatás csak az ELTÉn és a Pázmányon van 50-50 hallgató 460 a ponthatár ami államilag van meghatározva. Ezen kívül van néhány vidéki egyetem ahol van pár állami hely de ez a szám nem éri el az ötöt, és itt mindig magasabb a ponthatár 470 feletti.

Az önköltségesnél pedig a ponthatár úgy születik meg hogy ahová a legtöbben legjobb pontokkal mennek oda lesz magasabb a ponthatár. Általában az ELTE szokott első helyre kerülni így ott a ponthatár 380 feletti lesz (tavaly 383) második a Pázmány ott 370 körül van utána a Károli ahol 280. Említetted még Szegedet, a vidéki karok önköltséges képzéseinek a ponthatára szerintem nem haladja meg a 300-at. De minden ponthatárnak itt tudsz utánanézni: [link]


Az emelt érettségi kötelező egy tantárgyból én a történelmet ajánlom mert sok jogtörténetet fogsz tanulni ha jogra mész, vagy nyelv. Értelme azért van mert anélkül nem számít hány pontod van kritérium követelmény így ha nincs nem vesznek fel. Továbbá azért van értelme mert ha 40% felett írod kapsz plusz 50 pontot ami nem kevés de ha már emeltet tanulsz célszerű jól teljesíteni mert például írsz egy 40%-os történelmet akkor azért kapsz 40+50 pontot azaz 90 lesz, viszont ha írsz egy 100%-osat akkor 150 pontod lesz.


Külföldi egyetemek: Nem ingyenes az EU-n belül nem tudom hol hallottad. Mozoghatsz és oda adhatod be a jelentkezésedet ahova szeretnéd de külföldön a követelmény függ az országtól tehát így nem tudok pontosabbat mondani. Valóban van pár ország ahol ingyenes az első diploma de ezeket nem mind tudom megnevezni, és ha már jog arról se feledkezz meg hogy pl nekünk és az angoloknak nem ugyan az a jogrendszerünk. Magyarországon kontinentális jogrendszer van ergo kint nem kezdhetsz semmit a diplomáddal ez pedig fordítva is igaz. Az hogy angolul tudsz jó, angol képzések vannak mindenhol ha külföldi egyetem oldalán nézelődsz keresd az international students fület és ha minden igaz kell lennie olyannak is hogy your country ahol az abból az országból érkező diákoknak nyújtanak segítséget a követelmények felsorolásával. De kell bizonyos fokú nemzetközileg elismert nyelvvizsga és általában úgy van szabályozva hogy x érettségi tárgyad legyen minimum 4es stb.


És hogy megéri-e itthon jogászként dolgozni azt csak te tudhatod. Ha szereted és érdekel igen. De az hogy jogász vagy nem jelenti azt hogy rengeteg pénzt fogsz keresni. A legtöbb végzett jogász nem ügyvéd lesz hanem a közigazgatásban helyezkedik el, de ez attól függ melyik területe fog érdekelni a jognak.


Külföldön is dolgozhatsz de frissdiplomásként ha kimész nem találsz munkát. Ha már itthon vagy valaki és hívnak külföldre úgy kimehetsz de kell különböző vizsgákat tenned majd kint illetve a "legkönnyebb" út ha a nemzetközi jog érdekel és abban dolgozol, ott picit jobbak az esélyek de nem könnyű pálya.


Én azt javaslom hogyha mindenképpen külföldön szeretnél élni ne ezt a pályát válaszd vagy akkor tanulj ott tanulj nyelvet de haza már nehézkesen jössz, ha pedig mindenképpen jogász szeretnél lenni és itt tanulni békélj meg Magyarországgal mert kicsi az esélye hogy kijutsz. Egyébként külföldön tölthetsz több félévet is tandíj nélkül az ERASMUS program keretein belül de ahhoz az kell hogy itthon járj egyetemre és ha pályázol és nyersz akkor kimehetsz tanulni egy két félévet ami alatt még pénzügyi támogatást is kapsz.


Remélem segítettem, ha van még kérdésed írj nyugodtan :)

2018. márc. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget :))
2018. márc. 25. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!