Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Sikertelen tárgyfelvétel. Mit...

Sikertelen tárgyfelvétel. Mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

A következő félévre (5.) fel szerettem volna venni egy tárgyat, amit már nagyon vártam, aminek a témaköre már az első félév óta érdekelt, viszont ezt nem tudtam megtenni. Valamelyik nap délután léptem fel felvenni a tárgyakat (mert előtte nem engedett be a Neptun) és mire odaértem, már betelt a tárgy mind a 20 helye. Várólista sincs, sehogy sem engedi felvenni a tárgyat. Rákérdeztem a tárgyfelelősnél, azt mondta hogy ha betelt a hely, akkor több embert sehogy se tudnak berakni és másik kurzus sem fog indulni. Ilyenkor mit lehet tenni? Konkrétan ez az 1 tárgy volt ami igazán érdekelt volna a következő félévben, ilyen irányba szerettem volna folytatni a tanulmányaimat (még lehet hogy utána MSc-n is), erre meg nem tudtam felvenni mert nem engedett be a rendszer...

Miért van az hogy ha valaki tanulni szeretne akkor azt megtiltják tőle? Nem hiszem hogy csak én nem tudtam felvenni, tehát sokkal jó nagy kib***ás az ilyen.



2019. jún. 27. 10:33
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk ha ilyen probléma merül fel a tanárnak szoktunk írni vagy pedig személyesen beszélni vele és az esetek nagy többségében ha látja hogy sokan érdeklődnek a tárgy iránt tudja bővíteni a létszámot. Kivéve ha azért vannak ilyen kevesen mert csak egy kis termet tudott foglalni mert akkor sajnos nem sokat tehetsz.
2019. jún. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kis termes sajnos, és számítógéphez kötött az óra.
2019. jún. 27. 10:49
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Viszed a saját laptopodat. A tárgyfelvétel végén egyébként érdemes figyelni, hátha valaki leadja.
2019. jún. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
72%

Erről már lecsúsztál. Az, hogy nem engedett be a rendszer ez eseten a Te mulasztásod. (Jó, igazából az egész neptun egy .... de ugye van max létszám, hányan lehetnek belépve egyszerre, erről csúsztál le a szerver túlterheltsége miatt). Ilyenekre nagyon oda kell figyelni, élelmesnek lenni. Aki a gyorsabb, életrevalóbb, az tud bejutni a jó pozíciókba. Ez akár a munkaerőpiacon is így van, így működik a világ :D


Egy nagy rutinos trükk van erre: már előtte nap be kell lépni, gépet tilos kikapcsolni, neptun powerup felrak, és nem fog kidobni.

Így 99,99 %, hogy, ha időben ülsz gép elé, fel fogod tudni venni, és elsők között jelentkezel.


A jó tárgyakért, helyekért nagy a versengés, főként, ha kicsi a létszám.


Közbe-közbe ellenőrizd a tárgyfelvétet, hátha valaki leadja.

2019. jún. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!