Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Meg lehet tenni, hogy felveszt...

Meg lehet tenni, hogy felvesztek egy tárgyat, aminek nincs meg az előkövetelménye (jogász szak)?

Figyelt kérdés

Tudom hogy Szegeden van olyan hogy ha a Róma 1. nem sikerült, a Róma 2t még fel lehet venni második félévben... A többi egyetemen ez hogy működik? Van olyan hogy Róma 2 nélkül fel lehessen venni a Polgár 1et? Melyik tárgyakra vonatkozik az, hogy fel lehet úgy venni tárgyat hogy nincs meg az előkövetelmény?

Vagy nálatok lehetséges a párhuzamos tárgyfelvétel?

Bármilyen kiskapu érdekelne, amivel meg lehet oldani hogy ne csússzak évet.


Főleg a Pázmány érdekelne, de a többi egyetemre is kiváncsi vagyok! (Jogász szak)



2019. febr. 14. 16:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Felvenni nem tudod, mert azt fogja kiírni, hogy az előkövetelmény nincs teljesítve. Egyéni tanredet tudsz leadni amiben kérvényezheted, hogy felvehesd. Ezt meg kell indokolni. Általában megadják, ha a végzéshez közel állsz vagy mondjuk az adott félévben az előkövetelményét is csinálod pl csak vizsgára felvetted. De sok esetben elutasítják.
2019. febr. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Meddig tudom ezt kérvényezni? Ill. mi a kérvény neve?
2019. febr. 14. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!