Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mik a Zeneművészeti Egyetem...

Mik a Zeneművészeti Egyetem felvételi követelményei?

Figyelt kérdés
Fuvolán tanulok jelenleg, azon gondolkozom, hogy jövőre ezzel szeretnék tovább menni. A felvi.hu alapján értettségi bizonyítván + alkalmassági vizsga szükséges az egyetemnél, de a tanárom szerint el kell még végeznem ez előtt egy másik iskolát is, mely középfokó képzést ad (Konzi), hogy egyetemre jelentkezhessek klasszikus fuvola szakra. Ez valóban így van vagy elég az érettségi és a sikeres alkalmassági?

2019. jún. 27. 20:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A konzi nem kötelező előkövetelmény. Ha valaki kimagasló fuvolista tehetség-ígéretnek bizonyul a felvételin, akkor igenis felvehetik középfokú zeneművészeti végzettség nélkül is a Zeneakadémiára. Viszont mivel évente csak néhány embert vesznek fel és a legkimagaslóbb konzisokkal kell versenyezned, nagyon-nagyon magas szinten kell teljesítened a felvételin, hogy esélyed lehessen. Ez nem tömegképzés, hanem elitképzés, és ezért rettentően nehéz bekerülni. Talán nagyobb esélyed volna valamelyik vidéki zeneművészeti karon (Debrecen, Miskolc, Győr, Pécs, Szeged).
2019. jún. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon köszönöm a választ! Biztos vagyok benne, hogy nagyon magas a mérce, és köszönöm a tanácsot is! :)
2019. jún. 27. 21:20
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem kell hozzá konzit végezned, viszont a felvételi zenelméletből (szolfézs) és hangszerből van, ha jól tudom, és azt a szintű szolfézst csak konziban tanítják, alapfokú művészetoktatási intézményben nem nagyon.

2019. jún. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!