Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 50 óra közösségi munka?

50 óra közösségi munka?

Figyelt kérdés
50 óra rabszolgaság ami kötelező az érettségihez. Hogyan lehetne kihagyni?

2019. jún. 28. 15:43
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
98%
Nem érettségizel.
2019. jún. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
83%
Nem mindenütt rabszolgaság. Vannak helyek, ahol a munka közelében sem jársz, de beírják, hogy ott voltál. Meg vannak olyanok is, ahol még jól is érzed magadat, esetleg megismered azt a munkát, amit érettségi után végeznél, de gondolom, téged az a veszély nem fenyeget, hogy bárhol így járj.
2019. jún. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
97%
Nem csinálod meg. De akkor nem is tudsz érettségire jelentkezni.
2019. jún. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, akkor pontosítok. Úgy kihagyni, h tudjak érettségizni :D, tehát ötleteket várok.

Azért tartom teljesen feleslegesnek mert én érettségi után továbbtanulok egyetemen, ugyhogy bármilyen közösségi munkát végeznék, annak nem sok köze lehetne a jövendőbeli munkámhoz

2019. jún. 28. 16:08
 5/29 anonim ***** válasza:
58%
A közösségi munka lényege nem is az hogy a szakmába belekóstolj, hanem hogy a közösség számára tegyél valamit önzetlenül. Nincs lehetőség kibújni alóla de van egy csomó lehetőség ahol ez elvégezhető, keress olyat ami érdekelne.
2019. jún. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
56%
#16.08 Hát képzeld, közösségi munka nem csak kerítésfestés lehet. Tudok olyanról, aki óvodába ment mesét olvasni gyerekeknek. Így ha netán pedagógiai jellegű lesz az az egyetem, akkor ez munka például kapcsolódik hozzá. De ennek az egésznek nem is az a célja, hogy előkészítse a jövőbeni szakmai munkádat, hanem talán csupán az, hogy dolgozz. Nem feltétlenül jó, ha az ember (sok-sok tanulás után) esetleg csak 23-25 évesen találkozik először a munka világával. Előfordul, hogy én 60 órát dolgozom egyetlen hét alatt, akkor talán te sem halsz bele, hogy néhány év alatt (!) teljesítened kell 50 óra munkát.
2019. jún. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
47%

Okoskodás,az megy ;) ;) gyorsan haverral,lerendezzük 2 nap alatt beírank mind a kettőre 25 25 órát azt megvan,ha valaki akadékoskodik adunk neki egy tizest,aztán megoldottuk. Mehetünk elégedetten egy ötezressel a kocsmában és folytathatjuk hódolásunkat a semmit tevő balkáni életmódnak,majd felszed az árokból a mentő azért van. Ja,csak majd amikor a kórházban ordítozik veled a nővér és csak azért sem ad vizet,mert miért ne.Na majd ekkor jusson eszedbe,hogy lehet azért mehettél az intenzívre dehidratáltan,mert a nővér azért volt stresszes,mert a 12 órás műszakjában 10 órán át azt csinálja,amir a közösségi szolgálatosoknak kéne (akik épp a példádon okulva 25 órát dolgoztak 1 nap alatt).


Abszurd a példa? Tudom jól,hogy az,de ha mindig csak kibújsz a munka alól ne csodálkozz,ha szarban találod magad.


Most biztos azt mondod,hogy majd ha felnőtt leszel,majd ha lesz értelme a munkádnak,de ez nem ilyen egyszerű,ha most hozzászoksz az okosba életstílushoz és annyira önző vagy,hogy 4 év (!!!) alatt nem tudsz 50 órát a nemzetedre,a környezetedre,a lakóhelyedre fordítani,akkor ne csodálkozz,ha meglessz a vége...

2019. jún. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

#5: az nem lehet a lényege, h önzetlenül tegyünk valamit. mert ha valamit kötelezően csinálsz, az nem önzetlen.


#6: megértem amit írsz, de akkor legalább adnának érte pénzt mintha rendes diákmunka lenne, egyébként az én esetemben nem kapcsolódna egyik sem ahhoz amit majd csinálni szeretnék.


#7: Nem tudom mit tettek értem azok a rászoruló emberek, hogy nekem segíteni kelljen nekik, nem értem azokat akik pl. Azért utálnak egy gazdag embert mert nem adakozik, miért kéne neki? Amugy meg nem tudom mi a baj azzal ha valaki meg akar úszni valamit és nem észtelenül szenved. Ha többen lennének így és gondolkoznának ahelyett, h senyvednek, talán akkor lenne jobb az ország. A politikának meg nem tudom ehhez mi köze :D


#8: neked is azt tudnám írni nagyjából amit a többieknek. meg még annyit, hogyha tényleg olyan nagy szükség lenne a közösségi munkásokra akkor többet törödnének azzal, h a diákoknak nagyon eszébe se jusson kibújni alóla, dehát ez nem így van. Plusz ha valami kötelező az eleve megbélyegzi sokaknak a kedvét magához a munkához.

2019. jún. 28. 21:53
 9/29 anonim ***** válasza:
39%

Nem tudom mit tettek értem azok a rászoruló emberek, hogy nekem segíteni kelljen nekik,


Semmit nem tettek érted, ez a lényege a közösségi munkának, hogy olyanoknak tegyél szívességet, akik neked nem tettek.


nem értem azokat akik pl. Azért utálnak egy gazdag embert mert nem adakozik, miért kéne neki?


Azért kellene neki adakoznia, mert neki sokkal több van, mint másnak, ami nem szükséges a megélhetéséhez. Nézzed meg a világ leggazdagabb embereit, mindegyik a vagyonának jelentős részét adományozásra fordítja. Egyébként látszik, hogy nem vagy igazán gazdag, proli, csórikám, fillérbaszó mentalitásod van, így soha nem viszed sokra, mert az igzán gazdag emberek, akik az üzlettársaid lehetnének, megvetik az ilyen sóher alakokat.


Amugy meg nem tudom mi a baj azzal ha valaki meg akar úszni valamit és nem észtelenül szenved.


Kis hülye, "szenvedés"? Mit tudsz te a szenvedésről? Nem Auschwitzbe kell dolgozni, hanem egy jótékony szervezetnél rongyos 50 órát. Olcsó lelkületű kicsinyes segg vagy, az a probléma, fogalmad nincsen a szenvedésről. Apuciék mindent a segged alá toltak eddig, semmit nem tudtál felmutatni eddig, és most egy szaros 50 órás melót is meg akarsz úszni? Kevés vagy, nagyon kevés...


Ha többen lennének így és gondolkoznának ahelyett, h senyvednek, talán akkor lenne jobb az ország. A politikának meg nem tudom ehhez mi köze :D


Nézzed meg azokat az országokat, pl az USA-t, ahol valóban sokra viheti az ember, és ahol a világ leggazdagabb emberei vannak. Ott ha 20-25%-nál kevesebb borravalót adsz a pincérnek az étteremben, akkor megszólnak, mert sóher vagy. A világ legjobb, leggazdagabb, legsikeresebb országában az egyik legfőbb erény a nagylelkűség, és a szorgalom. Na, ez a kettő amely hiányzik belőled.

2019. jún. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Ajjaj téged valaki nagyon megbánthatott ma :D


Azért mert egy csomó gazdag híres ember adakozik, attól még van 100 millió olyan gazdag akiröl nem is tudod h létezik, és pl. 1 forintot sem adakozik. És nem is értem ezt a mentalitást. Egy embernek nem feladata az, h más embereken segítsen. Ha valaki mégis segít akkor oké, jól teszi, de azért nem baj az ha valaki nem segít.


Egyébként meg nem tudom honnan veszed, h szükségem lesz üzlettársak meg stb segítségére a sikerhez, nyilván nem fogom leirní az élettörténetemet és a terveimet sem. Ugyhogy mivel nem ismered ezeket ne is nagyon írj róluk semmit mert nagyon félre lősz :D


Nyilván nem olyan szenvedésre gondoltam :D csak valamit találni akartál amit le tudsz szólni. Sajnálom ha téged elhanyagoltak a szüleid, engem szerencsére nem :D és nyugodj bele, igenis meg fogom kerülni ezt az 50 órát, föleg azok után amiket itt olvastam.


A nagylelkűség és a szorgalom nem tesz senkit sikeressé, a szorgalom lehet jó erény de a nagylelkűség semmiképpen.


Lúzernek nem mondanám magam és így nem is maradhatok az :D

Ha maradtak még érveid akkor várom őket. Bár kérnélek, h mellőzd a személyes sértéseidet mert sajnos negatív dolgokat sugároznak a személyiségedről :D

2019. jún. 28. 22:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!